Życiorys Finna podstawą serialu

Życiorys Finna podstawą serialu – taka informacja obiegła właśnie Internet. Fani twórczości pisarza z pewnością domyślają się, że chodzi tu o A. J. Finna, a właściwie o Dana Mallory’ego, który tworzył pod pseudonimem. To właśnie spod jego pióra wyszedł międzynarodowy bestseller pt. Kobieta w oknie. Wielbiciele thrillerów sięgając po tę powieść, z pewnością nie spodziewali się, że życiorys autora stanie się nie mniej ciekawą historią. Ciekawą na tyle, że sięgnęli po nią filmowcy.

Życiorys Finna podstawą serialu

Życiorys Finna podstawą serialu – skąd ta inspiracja?

Przede wszystkim należy tu wyjaśnić, że podstawą powstania serialu stał się artykuł, opublikowany w New Yorker przez Iana Parkera. To właśnie on opisał kłamstwa, którymi od lat odbiorców i ludzi ze swojego otoczenia karmił Dan Mallory. Pisarz najczęściej robił to po to, by uzyskać jakieś osobiste korzyści lub po prostu uniknąć pewnych zobowiązań. W związku z tym śmiało rozprawiał o nieoperacyjnym guzie mózgu, którego nigdy nie miał oraz opłakiwał śmierć najbliższych członków rodziny, którzy nadal żyją. Poza tym zdarzyło mu się  zmyślać na temat swojego wykształcenia, które rzekomo zdobył na Oksfordzie.

W końcu sam pogubił się już w swoich kłamstwach, a przyłapany, wydał oświadczenie. Zachowanie zrzucił na chorobę dwubiegunową typu II, którą u niego wykryto. Co ciekawe, lekarz pisarza potwierdził zaburzenia. Tymczasem psycholog sądowy, który wypowiadał się na łamach gazety, słusznie zauważył, że żadna choroba nie powinna być usprawiedliwieniem oszukiwania innych przez długie lata.

Życiorys Finna podstawą serialu – co wiemy o produkcji?

Za reżyserię oraz scenariusz będzie odpowiedzialna Janicza Bravo. Oto co mówi na temat najnowszego projektu:

To, co mogło się zacząć od zwykłego „pies zjadał mi pracę domową”, przemieniło się w „moja matka zmarła na raka”, „mój brat odebrał sobie życie” i „posiadam dwa doktoraty”. Nasz bohater to mężczyzna, biały i patologiczny. Jest w nim pustka, którą wypełnia, oszukując ludzi. Jest kanciarzem. Serial zgłębi białą tożsamość i to, jak my, jako odbiorcy, uczestniczymy w robieniu miejsca na tego typu zachowania.

W rolę głównego bohatera wcieli się Jake Gyllenhaal. To na razie jedyne informacje, jakie mamy. Koniecznie dajcie nam znać, czy czytaliście książkę pt. Kobieta w oknie, którą znajdziecie tutaj. I czy słyszeliście o kłamstwach, serwowanych przez pisarza.