Recenzja książki Gdzie jesteś, Bernadette?

Ekranizacja Gdzie jesteś, Bernadette to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Marii Semple. Poza tym powody do zadowolenia ma także każdy czytelnik, który kolekcjonuje wydania książek z okładkami filmowymi. Natomiast, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością wspomnianej pisarki, to dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Książka w nowej wersji okładkowej pojawi się w sprzedaży na polskim rynku 31 lipca 2019 roku. Natomiast film na jej podstawie trafi do naszych kin 16 sierpnia bieżącego roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po nim spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Gdzie jesteś, Bernadette - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Gdzie jesteś, Bernadette – porywająca historia pełna zwrotów akcji

O czym opowiada historia? Bernadette Fox nie cieszy się dobrą reputacją. Jej własny mąż, guru w środowisku Microsoftu, uważa, że jest niesłychanie uparta. Poza tym zdaniem sąsiadów i rodziców ze szkoły jej córki przynosi hańbę miastu i szkole. Jednak dla orłów designu jest genialną rewolucjonistką w dziedzinie architektury. Dla swojej piętnastoletniej córki, Bee, jest najlepszą przyjaciółką i po prostu, mamą. Nagle Bernadette znika.

Zaczyna się, kiedy Bee przynosi znakomite świadectwo i prosi o obiecaną nagrodę: rodzinną wycieczkę na Antarktykę. Ale nasilająca się alergia Bernadette na Seattle i na ludzi w ogóle, wykształciła w niej taką agorafobię, że teraz w podstawowych czynnościach pomaga jej wirtualna asystentka z Indii. W związku z tym podróż na kraniec ziemi może być sporym problemem. Tym samym, żeby odnaleźć matkę, Bee zbiera e-maile, oficjalne dokumenty i prywatną korespondencję. Tworzy w ten sposób wciągającą i wzruszającą powieść o niezrozumianym geniuszu i niezachwianej miłości córki do niedoskonałej matki.

Gdzie jesteś, Bernadette - kup na TaniaKsiazka.pl

Na ekranach widzowie w roli głównej zobaczą Cate Blanchett. Obok niej wystąpią także: Kristen Wiig, Judy Greer, Laurence Fishburne czy Billy Crudup. Za reżyserię filmu odpowiada Richard Linklater, a film przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi dramatów z elementami komedii.

Jak już wspominaliśmy, ekranizacja Gdzie jesteś, Bernadette pojawi się w Polsce 16 sierpnia bieżącego roku. Natomiast książka z okładką filmową będzie dostępna od 31 lipca bieżącego roku. Powieść znajdziecie tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy wybierzecie się do kin!