Czas porzucenia - ekranizacja powieści Eleny Ferrante Czas porzucenia

Boom na ekranizacje nie słabnie. Twórcy z przemysłu kinematograficznego upatrzyli sobie bowiem kolejną książkę, którą postanowili zamienić na film. Tym razem wprost z księgarni na ekrany kin trafi powieść obyczajowa Eleny Ferrante pt. Czas porzucenia. Miłośnicy pióra tej autorki na pewno ucieszą się, że jedna z jej wyjątkowych książek otrzyma swój filmowy odpowiednik. A nie jest to pierwsza powieść Ferrante, która zyskała drugie życie. Możemy już oglądać serial, będący adaptacją jej cyklu Genialna przyjaciółka czy filmy Zakłamane życie dorosłych oraz L’amore molesto (na podstawie Obsesyjnej miłości). Ciekawią Cię kulisy nowej ekranizacji? Zatem zobacz, jakie znamy szczegóły tego przedsięwzięcia.

Czas porzucenia Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Czas porzucenia – ekranizacja obyczajowej powieści Ferrante

O samej fabule książki Czas porzucenia Eleny Ferrante pisaliśmy już szerzej w tym artykule. Co wiemy natomiast o samym filmie?  Na pewno wielką wartością produkcji na podstawie wspomnianej powieści zdecydowanie będzie aktorka zaangażowania do głównej roli. Ma ją bowiem zagrać wielka gwiazda Hollywood, laureatka Oscara, doskonale znana z wielkiego ekranu, Natalie Portman. Na pewno kojarzysz ją z takich kasowych hitów jak Leon zawodowiec, Czarny łabędź, Bliżej, Jackie, Anihilacja czy V jak Vendetta. To jednak nie wszystko. Artystka będzie również producentką wykonawczą filmu, którego tytuł w oryginale będzie nosił tytuł The Days of Abandonment. Natalie Portman ostatnio wystąpiła w dramacie science fiction Lucy wśród gwiazd, a obecnie jest zaangażowana w prace nad marvelowską superprodukcją Thor: Love and Thunder. Z tej serii znamy ją jako Jane Foster, ukochaną głównego bohatera.

Reżyserką i zarazem scenarzystką filmu jest Maggie Betts, która na swoim koncie ma już produkcję The Carrier. Produkcja Czas porzucenia powstaje dla studia HBO Films i obecnie trwają prace preprodukcyjne, dlatego nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery filmu. Zanim zatem pojawi się ta informacja i sam film, warto przypomnieć sobie książkę Eleny Ferrante Czas porzucenia lub przeczytać ja po raz pierwszy Możesz zamówić w tym miejscu. Inne powieści pisarki dostępne są natomiast pod tym linkiem.

Zobacz także: