Stulecie Winnych - nowe okładki serialowe Stulecie winnych

Stulecie Winnych to trzytomowa epicka saga obyczajowa, która podbiła serca czytelników, sprzedając się w ogromnych ilościach egzemplarzy. Zainteresowanie opowieścią autorstwa Ałbeny Grabowskiej o rodzinie tytułowych Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, których losy obserwujemy od wybuchu I Wojny Światowej po czasy współczesne, skłoniło twórców filmowych do stworzenia jej adaptacji. Serial Stulecie Winnych wyprodukowany przez Telewizję Polską z m.in. Kingą Preis, Janem Wieczorkowskim i Arkadiuszem Janiczkiem doczekał się trzech sezonów, emitowanych na TVP 1. Tym samym historia Grabowskiej zyskała odświeżoną oprawę. Zobacz nowe okładki serialowe powieściowego cyklu.

Stulecie Winnych Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Stulecie Winnych – nowe okładki serialowe

Szukając odpowiedzi na pytanie, na czym polega fenomen serii Stulecie Winnych Ałbeny Grabowskiej, można założyć, że chodzi o mistrzowskie osadzenie fikcyjnych postaci i zdarzeń w realiach historycznych. Dzięki temu zabiegowi powstała piękna powieść łącząca wątki obyczajowe z historią naszego kraju. Telewizja Polska zauważyła duży potencjał w tej opowieści i dlatego na jej podstawie wyprodukowała serial. I to był strzał w dziesiątkę. Ta alternatywna forma podania sagi rodzinnej Winnych również znalazła ogromną liczbę fanów. Z tej okazji Wydawnictwo Zwierciadło postanowiło odświeżyć cały cykl. Tym samym na rynku pojawiły się egzemplarze powieściowego cyklu w nowych serialowych okładkach.

Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli

Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Pierwszy tom sagi, zatytułowany Ci, którzy przeżyli, obejmuje wydarzenia, które miały miejsce między 1918 a 1939 rokiem. W przededniu I Wojny Światowej rodzą się bliźniaczki Maria i Anna Winne. Niestety podczas porodu ich matka umiera, a ojciec dziewczynek, Stanisław Winny, musi je wychować sam. Z pomocą przychodzą mu jednak jego rodzice i bracia. Przed nimi cztery długie lata wojny i epidemia grypy hiszpanki i burzliwe lata międzywojnia, choć tamtego czerwca 1914 roku, nikt jeszcze nawet się tego nie domyślał…

Książka w nowej okładce jest dostępna w tym miejscu.

Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

1 września 1939 roku. Pierwsze bomby spadają na Wieluń, pancernik SMS Schleswig-Holstein ostrzeliwuje Westerplatte, a Maria Winna rodzi kolejne w rodzinie bliźniaczki: Kasię i Basię. I nikt nie ma odwagi powiedzieć młodej matce, że prawdopodobnie została właśnie wdową. W kolejnej części pt. Ci, którzy walczyli, możemy śledzić losy Winnych w czasie II Wojny Światowej i w powojennej rzeczywistości. Ta część przejmującej historii rodzinnej obejmuje lata 1942 – 1968. Winni stawiają czoła brutalnej, okupacyjnej rzeczywistości, podobnie jak setki tysięcy innych polskich rodzin. Życie toczy się w cieniu śmierci, która może przyjść w każdej chwili. A gdy przychodzi tak zwane wyzwolenie, zamiast ulgi trzeba mierzyc się z kolejnymi trudnościami – inwigilacją i represjami ze strony tym razem komunistycznej władzy.

Powieść w nowej serialowej okładce czeka na Ciebie tutaj.

Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ostatnia część sagi, zatytułowana Ci, którzy wierzyli, zaczyna się w 1971 roku, kiedy to na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki. Tym razem Basia rodzi Urszule i Julię. Im również przyjdzie dorastać w trudnych, ale niewątpliwie ciekawych czasach. Już w wieku kilku lat doświadczą kryzysu gospodarczego ery Gierka. Będą też świadkami rodzących się dążeń niepodległościowych: strajków, Solidarności i pierwszych częściowo wolnych wyborów. Doświadczą również ciągłego niedosytu, kilometrowych kolejek, represji i stanu wojennego. Akcja trzeciego tomu sagi z podwarszawskiego Brwinowa przenosi się do Prószkowa, gdzie rodzi się tamtejsza mafia. W latach 90. bohaterki będą zatem obserwować raczkowanie kapitalizmu i nieporadnej jeszcze polskiej demokracji.

Pod tym linkiem znajdziesz trzeci tom Stulecia Winnych w nowym wydaniu.

Wszystkie książki Ałbeny Grabowskiej, dostępne są natomiast w tym miejscu.

Zobacz także: