Żona więźnia - zapowiedź. Premiera 24.02 Żona więźnia

Zapamiętaj datę 24 lutego 2021 roku. Tego dnia nakładem Wydawnictwa Kobiecego do księgarni trafi wyjątkowa powieść obyczajowa autorstwa Maggie Brookes, Żona więźnia. Jest to oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca i niesamowita opowieść o miłości na śmierć i życie. Podczas lektury nad kartkami Twojej książki pojawi się pył pachnący historią, w którym dadzą się zauważyć drobinki tajemnicy skrywanej przed nazistami i okruchy uczucia wystawionego na straszliwą próbę…

Żona więźnia Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Żona więźnia

Na skórze pojawiają się dreszcze już w chwili, gdy czytamy słowa znajdujące się na pierwszej stronie książki:

To się jednak wydarzyło, a zatem znowu
może się wydarzyć…
i może się wydarzyć wszędzie
– oto sedno tego, co mamy do powiedzenia.

Primo Levi (1919–1987),
więzień obozu Auschwitz nr 174517
w latach 1944–1945

I te emocje pozostaną z Tobą aż do ostatniej strony powieści…

Główną bohaterką Żony więźnia jest Izabela – charakterna Czeszka pochodząca z Vražnégo. Jej całe życie zmienia się w chwili, gdy pojawia się w nim kapral Bill King – brytyjski jeniec wojenny. Oboje dość szybko się w sobie zakochują. Kobieta jednak ukrywa swój związek przed rodzicami do tego stopnia, że nawet nie powiadamia ich o zorganizowanym naprędce ślubie. Bill dość szybko zrozumiał, że życie u boku Izabeli będzie fascynujące, pełne niespodzianek i na pewno dalekie od nudy. Nie przyszło mu jednak wtedy do głowy, że może potoczyć się w tak gwałtowny i nieoczekiwany sposób.

Jako że trwa wojna, świeżo upieczone małżeństwo organizuje ucieczkę. Niestety nie udaje im się opuścić miasta i trafiają w ręce nazistów. Kobieta nie chcąc rozstać się w ukochanym, przebiera się w mundur żołnierza i wraz ze swoim mężem trafia do niemieckiego obozu w Lamsdorf. Tam Izabela ukrywa swoją płeć, a także w pełni świadomie skazuje się na niewyobrażalnie cierpienie – głód, upokorzenie, wysiłek ponad swoje możliwości. Towarzyszy jej też nieustający, ogromny strach przed zdemaskowaniem. Jej miłość jest jednak silniejsza niż jakikolwiek ból. Bill z kolei nie zawahałby się nawet przez ułamek sekundy, gdyby musiał oddać życie za swoją żonę. Oboje są pełni poświęcenia dla silnego uczucia, które choć pojawiło się niespodziewanie, związało ich ze sobą na zawsze. Niestety przyszło im kochać się w świecie, w którym każdy kolejny dzień niesie śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak zakończy się ich historia? Po odpowiedź odsyłam Cię do książki Żona więźnia.

****

Jeśli potrzebujesz dodatkowej zachęty, by po nią sięgnąć, przeczytaj darmowy fragment, udostępniony czytelnikom przez Wydawnictwo Kobiece:

Czytaj fragment książki >>

Chcąc Cię już ostatecznie przekonać do tej pozycji literackiej, mam dla Ciebie również krótki film, w którym o swojej książce opowiada sama pisarka, Maggie Brookes:

Książka swoją premierę będzie mała 24 lutego, ale już dziś może zamówić swój egzemplarz przedpremierowo, w tym miejscu.

Powiązane artykuły: