Kartoteka 64 - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Kartoteki 64 to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości duńskiego pisarza, Jussiego Adler-Olsena. Także wielbiciele kryminałów i thrillerów mają sporo powodów do zadowolenia. Dlaczego? Ponieważ już 25 stycznia bieżącego roku w polskich kinach pojawi się film na podstawie czwartego tomu serii Departament Q, stworzonej przez Adler-Olsena. Tym samym także odbiorcy, którzy lubią dobre kino, mogą liczyć na świetną zabawę. Film nosi taką samą nazwę jak książka, czyli po prostu Kartoteka 64. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja Kartoteki 64 – zapowiedź filmu i kilka słów o fabule

Cała seria opowiada o duńskiej policji, która stara się zamknąć nierozwiązane niegdyś sprawy. A wszystkie takie sprawy z archiwum X trafiają do Departamentu Q. W związku z tym zajmuje się nimi Carl Mørck i jego zespół, w którego skład wchodzi Assad i Rose. Bohaterowie po raz kolejny trafiają na niełatwą sprawę.

Robotnicy, remontujący starą kamienicę w Kopenhadze, dokonują przerażającego odkrycia. W tajnym pomieszczeniu ukrytym za ścianą jednego z mieszkań znajdują trzy zmumifikowane ciała, ułożone wokół kuchennego stołu. Tym samym sprawa zostaje przydzielona detektywom z Departamentu Q. Nadzorujący dochodzenie komisarz Carl Mørck i jego asystent Assad trafiają na ślad, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet w Sprogø. Jest to miejsce, gdzie przed laty na pacjentkach dokonywano zabiegów przymusowej sterylizacji. Horror w Sprogø uznawany jest za niechlubny i dawno zamknięty rozdział historii Danii. Mimo to detektywi docierają do osób twierdzących, że bestialskie praktyki są nadal stosowane.

Reżyserią filmu zajął się Christoffer Boe, natomiast za scenariusz odpowiadają Nikolaj Arcel, Bo Hr. Hansen oraz Mikkel Nørgaard.

Jeszcze raz przypominamy, że ekranizacja Kartoteki 64 pojawi się w polskich kinach już 25 stycznia 2019 roku. Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Jussiego Adler-Olsena zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Tutaj znajdziecie książki z serii Departament Q, w tym najnowszy, czwarty tom pt. Kartoteka 64, na której podstawie powstał film. Poniżej zaś z przyjemnością prezentujemy Wam zapowiedź ekranizacji. Dajcie znać, czy wybieracie się do kina oraz, czy znacie książkowe historie!