Filmy na podstawie książekThrillerZapowiedzi i nowości

Ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz – film Ukryta sieć w kinach już w marcu!

Ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz Ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz - film Ukryta sieć w kinach już w marcu!

Pierwsza część bestsellerowej serii thrillerów Jakuba Szamałka pt. Ukryta sieć o perypetiach Julity Wójcickiej już wkrótce trafi do kin! Ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz na wielkim ekranie pojawi się 10 marca. Fani prawie dwa lata czekali na ten moment. Należycie do tego grona?

Ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz | Książkę złapiesz na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz w kinach!

Gdy informacja o tym, że powstanie ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz, a tym samym całej trylogii Ukryta sieć Jakuba Szamałka, w internecie zawrzało. Cykl thrillerów psychologicznych o młodej ambitnej dziennikarce trafił w gusta wielu fanów gatunku, dzięi czemu stał się niepodważalnym bestsellerem. Gdy czytelnicy dowiedzieli się, że uwielbiane przez nich książki zyskają filmową adaptację, zaczęły się spekulacje, kto konkretnie się tym zajmie i kogo zobaczymy w roli głównej.

Dziś już wiemy, że w rolę Julity Wójcickiej wcieli się białostocka aktorka Magdalena Koleśnik. Znana m.in. z takich produkcji, jak seriali Kruk i Klangor oraz filmów Inni ludzie, Maryjki, Zabawa, zabawa czy Sweat, za który otrzymała wiele nagród. Warto przytoczyć tu m.in.: Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego w 2021 roku, Nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020 za pierwszoplanową rolę kobiecą, Kryształową Gwiazdę „Elle” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020 oraz Nagrodę aktorska Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Makau 2020. Jak ten wybór ocenia autor ekranizowanej książki?

Pisząc, nie zastanawiałem się, kto powinien w filmie zagrać poszczególnych bohaterów. Muszę jednak przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem w akcji Magdę Koleśnik, która wcieliła się w Julitę Wójcicką, to byłem pod ogromnym wrażeniem. Idealnie wpisała się w tę rolę. Pozostali aktorzy też zostali świetnie dobrani. Dodatkowo zachwyciło mnie, że tak wybitne osobistości aktorskie, jak np. Andrzej Seweryn, wzięli udział w tym projekcie. To jest dla mnie coś absolutnie wyjątkowego.

~ Jakub Szamałek w rozmowie Monolith Films

Scenariusz wyszedł spod ręki Łukasza M. Maciejewskiego, który ma na swoim koncie takie tytuły, jak: Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, serial Król, czy Czerwony pająk. Co ważne, współautorem scenariusza jest także sam autor tego trzymającego w napięciu thrillera – Jakub Szamałek.

Jestem szczęśliwy, że moja książka zainteresowała filmowców. Miałem okazję nie tylko uczestniczyć w pracach nad scenariuszem, ale również pojawiałem się na planie zdjęciowym „Ukrytej sieci”. To było dla mnie ogromne przeżycie zobaczyć od kuchni, jak w praktyce wygląda przekład książki na język filmu. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia produkcja, którą współtworzyłem.

Pisarz wysoko ocenia również współpracę z reżyserem ekranizacji książki Cokolwiek wybierzesz, Piotrem Adamskim (Eastern):

Podszedł on do zadania bardzo poważnie i włożył w pracę nad filmem mnóstwo energii i własnych pomysłów. Dzięki niemu efekty przerosły moje oczekiwania. Zadbał też o to, by technologia w filmie, tak jak w książce, była właściwie wyeksponowana, odgrywała znaczącą rolę i by miała oparcie w rzeczywistości. Te założenia udało się zrealizować, choć nie było to takie proste.

Premierze produkcji będzie towarzyszyć premiera pierwszego tomu serii w nowej, filmowej odsłonie. Na froncie okładki zobaczymy wizerunek Magdaleny Koleśnik z plakatu promującego ekranizację.

Ekranizacja książki Cokolwiek wybierzesz – zarys fabuły

Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny telewizyjny program dla dzieci, ginie w wypadku na jednej z warszawskich ulic. I choć wszystko wskazuje na to, że stracił panowanie nad kierownicą, pewna osoba uważa, że za tą śmiercią stoi ktoś trzeci. Dziennikarka plotkarskiego portalu, Justyna Wójcik ma bowiem podstawy, by sądzić, że ktoś pomógł celebrycie pożegnać się z życiem.

Dziewczyna postanawia przeprowadzić własne śledztwo. W wyniku samodzielnych poszukiwań odkrywa koszmarną prawdę o śmierci prezentera. Bardziej przerażająca niż jakikolwiek wytwór bujnej wyobraźni. W świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest bowiem takie jak dawniej. Przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

Wszystkie książki z serii Ukryta sieć Jakuba Szamałka znajdziesz w tym miejscu.

Czytajcie także: