Burning

Ekranizacja opowiadania Murakamiego ma szansę na największe, filmowe wyróżnienie! Tak, tak, wzrok Was nie myli. Film został wystawiony przez Koreę Południową, jako kandydat do statuetki za Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Chodzi tu oczywiście o produkcję pt. Burning (Płomienie), która w polskich kinach pojawi się 28 grudnia 2018 roku. A ponieważ film powstał na podstawie opowiadania Barn Burning, warto do tego czasu się z nim zapoznać. Wspomniany tekst znajdziecie w zbiorze opowiadań Zniknięcie słonia. Warto też napisać Burningkilka słów o samym pisarzu. O Murakamim mówi się, że jest najbardziej euroamerykańskim z dalekowschodnich pisarzy. Z tego powodu w jego twórczości można odnaleźć wiele odniesień do kultury zachodniej.

Ekranizacja opowiadania Murakamiego – więcej informacji i zapowiedź filmu

O czym będzie opowiadać film? Jego głównym bohaterem jest Jong-so, który od lat marzy o karierze pisarza. Jednak okrutny los sprawia, że chłopak musi wrócić do rodzinnej wsi. Wkrótce też okazuje się, że przeżywa on zauroczenie Haemi, która twierdzi, że zna go ze szkoły. To właśnie pod jej nieobecność Jong-so opiekuje się nigdy niewidzianym kotem. Wie jednak, że futrzak istnieje, ponieważ znika zostawiane mu jedzenie.

Kiedy Haemi powraca z dalekiej podróży, przywozi ze sobą Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca. Tym samym to jemu zaczyna poświęcać cały swój wolny czas. Jong-so, pogrążony w rozpaczy, krąży wokół szczęśliwej pary. Jednak pewnego dnia dziewczyna znika w tajemniczych okolicznościach. A z biegiem czasu bohater nabiera podejrzeń, że to sprawka Bena.

Ta historia oraz pozostałe, które znajdują się w zbiorze opowiadań pt. Zniknięcie słonia, udowadniają przede wszystkim, że Haruki Murakami to mistrz formy. Ponieważ umie z całkowitą swobodą przekroczyć wszelkie granice między światem powieściowym i realnym.

Ekranizacja opowiadania Murakamiego pt. Płomienie, która powalczy o złotą statuetkę, premierę w Polsce będzie miała 28 grudnia bieżącego roku. Tym samym z radością poniżej prezentujemy wam zapowiedź wspomnianego filmu. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się na tę produkcję do kina. Natomiast tutaj znajdziecie zbiór opowiadań.