Ekranizacja Uwierz w Mikołaja

Ekranizacja Uwierz w Mikołaja ucieszyłaby z pewnością wszystkie miłośniczki tej powieści, jak i całej twórczości Magdaleny Witkiewicz. Ostatnio w sieci zaczęły krążyć pogłoski, jakoby właśnie ta świąteczna historia polskiej pisarki miała zostać przeniesiona na ekrany. I właściwie w ogóle ten fakt by nas nie zaskoczył. Dlaczego? Ponieważ Witkiewicz cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelniczek w całej Polsce. Jej powieści chwytają za serce, ujmują, wciągają do reszty i emanują niezwykłym ciepłem.

Ekranizacja Uwierz w Mikołaja

Ekranizacja Uwierz w Mikołaja – doskonała historia na zimowy czas

Poza tym nikt też nie ma wątpliwości, że Uwierz w Mikołaja to doskonały film na zimowy czas. Do tego świetnie sprawdza się przy wprowadzaniu w świąteczną atmosferę. Być może fakt wykupienia praw do ekranizacji książki potwierdzi się już niedługo. A widzowie już w przyszłym roku na święta będą mogli podziwiać efekty pracy nad ekranizacją. W końcu książka to już gotowy scenariusz na kinowy hit.

W związku z tymi niepotwierdzonymi doniesieniami nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na rozwój wypadków. Jeśli tylko uda nam się dowiedzieć czegoś więcej, od razu damy wam o tym znać. Tymczasem wszystkie miłośniczki literatury obyczajowej i kobiecej zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną dziś książką. A może już czytałyście? Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać, jak wrażenia!

Ekranizacja Uwierz w Mikołaja – kilka słów o książce

Uwierz w Mikołaja - kup na TaniaKsiazka.plO czym jest lektura? Znajdziecie w niej kilku bohaterów. Agnieszka pragnie spędzić Wigilię z babcią. Jednak starsza kobieta ma zupełnie inne plany. Bohaterka zupełnie nie godzi się z decyzją seniorki, a w związku z tym jedzie do jej domu, położonego w samym środku lasu. Kiedy przybywa na miejsce, okazuje się, że kobiety tam nie ma. Jest też pięcioletnia Zosia, która marzy o choince tak ogromnej, jak ta z centrum handlowego. A do tego chciałby, aby znalazło się pod nią mnóstwo prezentów. Jednak tym razem Wigilia dziewczynki zapowiada się zupełnie inaczej. Policjant Robert godzi się na służbę w święta. Ponieważ wszyscy mają rodziny, a on jest samotny. To oczywiste, że przecież może się poświęcić w ten jeden dzień w roku.

Jest jeszcze pewien starszy pan z długą siwą brodą, który tego wieczoru również będzie sam. Jednak w ogóle nie przeszkadza mu ten stan rzeczy. Ponieważ jest przekonany, że lubi samotność, a ludzi lubi tylko z daleka. Jego żona natomiast ma aż nadto towarzystwa zwariowanych pensjonariuszy pewnego domu opieki.

Książkę pt. Uwierz w Mikołaja znajdziecie tutaj.