Eleanor & Grey to pierwsza książka Brittainy C. Cherry jaką przeczytałam. I czuję, że jest to początek czytelniczej miłości. Wiele razy byłam bliska tego, aby sięgnąć po książkę tej autorki. Mam nawet dwie wcześniejsze jej książki w biblioteczce. Ale zawsze inne tytuły wygrywały. Teraz wiem, że to był błąd. Przede mną sporo do nadrobienia, ale teraz jestem pewna, że warto. Recenzje książek Brittainy C. Cherry zawsze są bardzo dobre, ale nie ma to, jak przekonać się na własnej skórze. Dziś wiem, że chcę więcej!

Eleanor & Grey

Eleanor & Grey - kup książkę na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Eleanor poznaje Grey’a, kiedy przeżywa najgorsze chwile w swoim życiu. Jej mama jest bardzo chora i Eleanor nie potrafi sobie z tym poradzić. Wtedy poznaje Grey’a, który niedawno stracił dziadka i wie, jak czuje się człowiek pogrążony w żalu i rozpaczy. Wie, czym jest samotność wśród tłumu. Eleanor nigdy by nie pomyślała, że tak popularny chłopak jak Grey może się nią zainteresować, a jednak. Grey proponuje jej wsparcie i cotygodniowe spotkania, które mają pomóc dziewczynie. I tak się dzieje.

Wydawać by się mogło, że łącząca ich gruba nić uczuć to coś idealnego, coś, co będzie istnieć już na zawsze. Greyson był dla Eleanor chłopakiem, o jakim nawet nie śmiała marzyć – przecież ona była szarą myszką, a on jednym z  najpopularniejszych chłopaków w szkole! A jednak połączyło ich coś niesamowitego. Tyle że, ich szczęście skończyło się szybciej, niż dziewczyna mogła się tego spodziewać.

Jednak ich drogi musiały zejść się ponownie. Jakże zdumiona jest Eleanor, kiedy po latach spotyka się z Greyem. Kiedy dziewczyna idzie na rozmowę o pracę, okazuje się, że niani szuka nikt inny, jak jej dawna miłość. Jednak nie jest on tym samym człowiekiem. Ból i rozpacz, zastąpiły radość, która biła z jego oczu. Czy Eleanor zdoła uratować Grey’a, tak jak on kiedyś uratował ją?

Historia trudnej miłości

Pierwsza część książki opowiada o przyjaźni i rosnącym uczuciu między dwojgiem młodych ludzi. W drugiej Eleanor i Grey to dwoje dojrzałych ludzi każde po swoich przejściach. Kiedy w młodości Eleanore przeżywała tragedię to Grey był przy niej, kiedy więc dziewczyna dowiaduje się, co spotkało jej dawnego ukochanego, postanawia pomóc mu, mimo że on raz za razem odtrąca jej pomocną dłoń. Druga część książki dużo bardziej mi się podobała i mocniej mnie wciągnęła. Bardzo kibicowałam bohaterom i bardzo ich polubiłam. Brittainy C. Cherry wymyśliła wspaniałą historię i cudownie nią pokierowała – były momenty, kiedy byłam wściekła, były też takie kiedy się wzruszałam. Ta książka jest nasiąknięta wieloma emocjami. Musicie się nastawić na to, że zabierając się za Eleanor & Grey wyruszacie w emocjonującą podróż. Ale zapewniam – naprawdę warto!

Eleanor & Grey - kup książkę na www.taniaksiazka.pl >>

Ocena Rudej
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
8.5/10