Jeszcze nie wiecie, jakie książki wybrać na prezent pod choinkę? Bo, że książki powinny się tam znaleźć, to z pewnością wspólnie się zgadzamy. 🙂 Monika i Agnieszka przygotowały dla Was bardzo interesujące zestawienia. Znajdziecie w nich kilkanaście propozycji książek z jajem, z historią w tle i dla fanów skandynawskich klimatów.

Autostopem przez GalaktykęW zestawieniu KSIĄŻKI Z HUMOREM IDEALNE NA PREZENT znajdziecie niezwykle cenioną za oceanem książkę Autostopem przez Galaktykę, Douglasa Adamsa. Teksty z tej książki przeszły w Stanach do języka mówionego i stały się tematem powszechnych powiedzonek. Książka opowiada o Ziemianinie, który przypadkiem zaprzyjaźnił się z kosmitą. Ta przyjaźń okazuje się dla niego zbawienna, ponieważ ów kosmita ratuje go przed pewną śmiercią, zabierając go z planety Ziemia tuż przed jej całkowitym zniszczeniem. Perypetie tej niezwykłej załogi Ch**owa Pani Domupełne są Monty Python’owskiego humoru.

Zupełnie innym rodzajem uśmiechu zaszczyci nas Ch**owa Pani Domu, czyli Magdalena Kostyszyn, która opowie o perypetiach współczesnych pań domu w bardzo krzywym zwierciadle. Z pewnością zachęci do buntu niejedną gospodynię domową.

Książki na prezent z gatunku historical fiction

SłowikKsiążki z gatunku historycznej fikcji nie tylko przenoszą nas wprost w samo centrum niezwykle ważnych wydarzeń historycznych, często będących rachunkiem sumienia całego świata. Wplątują nas także wprost w zawiłe losy ich bohaterów. Miłosne rozstania, trudne wybory, spojrzenie na siebie z zupełnie nowej perspektywy i w końcu balansowanie na granicy życia i śmierci to codzienność wielu bohaterów książek z zestawienia GORĄCE NOWOŚCI 2016 ROKU Z HISTORIĄ W TLE.

Fantastyczny Słowik to zdecydowanie książka mijającego roku i obowiązkowy must read dla wszystkich fanów literatury historical fiction i beletrystyki ogółem. Słowik zgarnął za granicą wszystkie możliwe nagrody przenosząc nas wprost na próg pewnego domu, w którym mieszkają dwie siostry, a wkrótce także niemiecki żołnierz.

Książki na prezent dla fanów Skandynawii

MillenniumW zestawieniu KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA FANÓW SKANDYNAWSKICH KLIMATÓW znajdziecie nie tylko największe, skandynawskie kryminały, ale także wiele tytułów bezpośrednio związanych z kulturą krajów nordyckich. Ale zacznijmy od kryminałów, które nie tylko podbiły Półwysep Skandynawski, ale cały świat, w tym oczywiście saga Millennium Stieg’a Larssona oraz Saga Wszystkie smaki Skandynawiikryminalna Camilli Lackberg.

Z tytułów, które nawiązują do kultury skandynawskiej z pewnością warto zwrócić uwagę na Wszystkie smaki Skandynawii Clausa Meyera oraz Kolorowy trening antystresowy. Skandynawskie inspiracje. Oczywiście zajrzyjcie do samego zestawienia, żeby poznać kolejne, fantastyczne, skandynawskie propozycje.

 

W tych zestawieniach:

NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA KOBIET

NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA FACETA

FANTASTYCZNE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA PRZEDSZKOLAKÓW

znajdziecie kolejne propozycje gwiazdkowych prezentów. A może macie pomysł na książkę, która Waszym zdaniem byłaby idealnym pomysłem pod choinkę?

Znajdź książkę na prezent!