George R. R. MartinGeorge R. R. Martin to jedno z najsławniejszych nazwisk wśród pisarzy tworzących fantasy. Obecnie widzowie na całym świecie z zapartym tchem śledzą losy bohaterów sagi Pieśni Lodu i Ognia, która została zaadaptowana na potrzeby serialowe. I nawet gorliwi zwolennicy książek powoli przestają się opierać niechęci do ekranizacji, powiększając tym samym grono odbiorców. Dlaczego tak się dzieje? Można to tłumaczyć brakiem cierpliwości, której od swoich fanów Martin wymaga wiele. Okazuje się bowiem, że serialowy bieg wydarzeń wyprzedza już fabułę umieszczoną w wydanych pięciu tomach książkowej historii. I tak, ci, którzy nie chcą już dłużej czekać, aby poznać dalsze losy bohaterów, niejako zmuszeni są przerzucić się na mały ekran. Dla wszystkich fanów pisarza mamy kilka ważnych informacji odnośnie tego tematu, których udzielił ostatnio sam autor słynnego cyklu. Przekonajcie się sam, co miał do powiedzenia!

 George R. R. Martin zdradza rąbek tajemnicy

Wszystko miało miejsce podczas Międzynarodowych Targów Książki w Guadalajarze. Autor został zarzucony pytaniami, wśród których nie zabrakło oczywiście tych dotyczących Wichrów zimy. Wszak była to idealna okazja, by dowiedzieć się czegokolwiek o szóstym tomie z samego źródła. Jak się jednak okazało, odpowiedzi pisarza nie brzmiały zbyt optymistycznie. Mimo że, zdradził w nich nieco rąbka tajemnicy. Martin powiedział, że w powieści, nad którą właśnie pracuje jest wiele mrocznych wątków. Oznajmił też, że już od dwudziestu lat powtarza, iż nadchodzi zima. I jest to czas, kiedy wszystko umiera, a świat wypełnia zimno, lód i ciemność. Pisarz zaznaczył wyraźnie, że ci, którzy czekają na szczęśliwe zakończenie będą rozczarowani. Jak sam wspomniał, wielu bohaterów znajduje się w mrocznych miejscach i nie będą to radosne opowieści.

Wszystkie książki George R. R. Martina znajdziecie tutaj. Jeśli zaś interesuje was, co jeszcze miał do powiedzenia, podrzucamy wam filmik, gdzie możecie obejrzeć całe wystąpienie Martina: