Fantasy dla młodzieży

Fantasy dla młodzieży to doskonałe zestawienie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają nietuzinkowe historie. Prezentowane dziś powieści z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających odbiorców. Wszystko, dlatego że ich autorzy stworzyli niezwykle magiczne światy, w których nic nie jest tak oczywiste i proste, jak mogłoby się wydawać. W związku z tym czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by wraz z bohaterami przeżyć porywającą przygodę. Jeśli zatem uwielbiacie literaturę młodzieżową, a do tego jesteście ogromnymi fanami fantasy, koniecznie zerknijcie na dzisiejsze zestawienie. Oto zapowiedzi, które już niedługo będą dostępne w sprzedaży na polskim rynku.

Fantasy dla młodzieży – luty, marzec, kwiecień 2019

Ogień i kość Racel A. Marks

Ogień i kość - kup na TaniaKsiazka.plOsiemnastoletnia Sage od roku żyje na ulicach Los Angeles, nie wiedząc, że jest zaginioną córką bogini ognia. Wkrótce dziewczyna wpada w pułapkę i trafia do ukrytego magicznego półświatka. A w związku z tym musi przysiąc wierność jednemu z pięciu rodów. Jednak nic nie wie o nowym świecie, w którym przyszło jej żyć. Poza tym staje się jedną z najważniejszych osób w mitycznym Los Angeles.

Czy jest gotowa na polityczne i towarzyskie potyczki, w które została wplątana? Najmniejsza pomyłka może kosztować ją życie.

Książka dostępna w sprzedaży od 27 lutego 2019 roku.

Uczeń nekromanty E. Raj

Uczeń nekromanty - kup na TaniaKsiazka.plWielkimi krokami zbliża się epokowe starcie bogów.

Młody chłopak, naznaczony od narodzin przerażającym piętnem, zostaje wzięty pod opiekę mrocznego maga. Rothgar, mistrz nekromancji, szkoli go przede wszystkim w sztuce władzy nad nieumarłymi. Nie wie jednak, co drzemie w duszy niepokornego ucznia, obdarzonego potężną, zakazaną magią. Już wkrótce jego szokująca tajemnica wstrząśnie posadami świata. Bo prawdziwy nekromanta rodzi się ze zła i z jego piętnem kroczy swoją ścieżką. Ale tylko prawdziwie wielcy nekromanci rodzą się z wielkiego zła, wielkiego zepsucia i najwyższego naruszenia Boskich Praw.

Książka dostępna w sprzedaży od 8 lutego 2019 roku.

Wiedźma morska Sarah Henning

Wiedźma morska - zobacz na TaniaKsiazka.plEvie stała się wyrzutkiem w swoim małym rybackim miasteczku. Dziwolągiem. Przekleństwem. Wiedźmą. A wszystko po tym, jak jej najlepsza przyjaciółka, Anna, utonęła. Wkrótce przy brzegu zaczyna pojawiać się dziewczyna niezwykle podobna do Anny. Mimo jej zaprzeczeń Evie jest przekonana, że jej przyjaciółka wciąż żyje. A tym samym jej magia okazała się nie być tak bezużyteczna, jak się wydawało. Dlatego, gdy obie dziewczyny wpadają w oko i kradną serca dwóm czarującym książętom, Evie wierzy, że w końcu ma szansę żyć długo i szczęśliwie.

Niemniej jednak jej przyjaciółka skrywa tajemnicę. Tym samym nie może zostać w Havnestadzie ani poruszać się na dwóch nogach. Chyba że Evie znajdzie sposób, by jej pomóc. Teraz Evie zrobi wszystko, aby uratować człowieczeństwo swojej przyjaciółki. A także serce swojego księcia, w którym drzemie potęga jej magii, jej oceanu oraz jej miłości. Jednak dziewczyna zbyt późno odkryje prawdę, jaka kryje się za zawartą przez nią umową…

Książka dostępna w sprzedaży od 28 lutego 2019 roku.

Klan Adrienne YoungKlan - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Siedemnastoletnia wojowniczka Eelyn walczy u boku swoich pobratymców z plemienia Aska w odwiecznej wojnie z plemieniem Riki. W związku z tym jej życiem rządzą proste zasady: walczyć i przetrwać. Pewnego dnia na polu bitwy Eelyn spotyka swojego brata, walczącego po stronie wroga. Brata, którego śmierć widziała na własne oczy pięć lat wcześniej. Świadoma jego zdrady musi przeżyć zimę w górach, jako niewolnica Riki, w wiosce, gdzie każdy jest jej wrogiem. Jednak, kiedy wioskę Riki najeżdżają bezlitośni wrogowie rodem z legend, Eelyn musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by wrócić do rodzinnej wioski. Aby tego dokonać, musi zaufać Fiskemu, przyjacielowi jej brata.

Książka dostępna w sprzedaży od 17 kwietnia 2019 roku.

Muza koszmarów Laini Taylor

Muza koszmarów - kup na TaniaKsiazka.plDrugi tom serii Strange. The Dreamer.

Głowni bohaterowie, Lazlo i Sarai, czyli bóstwo i duch nie są już dłużej tym, czym byli. Trudno jest napisać, czego mogą spodziewać się czytelnicy w tej części, nie zdradzając przy tym najciekawszych fragmentów. Tym samym odbiorcom musi wystarczyć ta krótka notatka.

Lazlo musi dokonać wyboru niemożliwego. Ocalić życie ukochanej czy wszystkich mieszkańców Szlochu? Po raz kolejny pojawią się tu skrajne emocje – miłość, nienawiść, zemsta, łaska oraz zniszczenie i zbawienie. A wszystkie ścierają się ze sobą w tej zaskakującej i wciągającej kontynuacji Marzyciela.

Książka dostępna w sprzedaży od 1 marca 2019 roku.

Pozłacane wilki Roshani Chokshi

 Pozłacane wilki - kup na TaniaKsiazka.plParyż, rok 1889. Świat stoi u progu całkiem nowej ery przemysłu i elektryczności. W stolicy Francji zorganizowano Wystawę Światową, która tchnęła nowe życie w ulice miasta. A tym samym wydobyła na światło dzienne stare i nieco zapomniane sekrety. Okazuje się, że w tej metropolii nikt nie śledzi tajemnic tak bacznie, jak poszukiwacz skarbów i zamożny hotelarz Séverin Montagnet-Alarie. Wkrótcedo mężczyzny o pomoc zwraca się potężna organizacja, Zakon Babel. W związku z tym Séverin otrzymuje propozycję dostępu do skarbu, który uważał za stracony – do należnego mu dziedzictwa. Sprawa jednak nie jest taka prosta. Aby odnaleźć skarb, poszukiwany przez Zakon, bohater będzie potrzebował pomocy kilku specjalistów. W ich skład wchodzą: matematyczka z długiem do spłacenia, historyk, który nie może wrócić do domu oraz tancerki o ponurej przeszłości. Jest jeszcze ktoś, kto jest mu bratem, choć nie łączą ich więzy krwi. I kto chyba za bardzo troszczy się i niepokoi.

Książka dostępna w sprzedaży od 21 lutego 2019 roku.