Film 2084 nawiązujący do Orwella

Film 2084 nawiązujący do Orwella to niezwykle intrygująca informacja dla wszystkich miłośników produkcji science fiction. Ponadto wielbiciele mrocznych wizji i antyutopijnych światów również znajdą tu coś dla siebie. Przede wszystkim jednak ta historia zainteresuje każdego odbiorcę, który miał okazję zapoznać się z powieścią George’a Orwella pt. Rok 1984. Mimo upływu lat ta historia wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. I traktowana jest jako ostrzeżenie przed władzą, która ma absolutną kontrolę nad ludźmi.

Film 2084 nawiązujący do Orwella

Film 2084 nawiązujący do Orwella – co wiemy?

Projekt powstaje na zlecenie Paramount, który ogłosił już początek prac nad filmem. Jak już wspomnieliśmy, produkcja pt. 2084 nawiązywać będzie do słynnej książki Orwella. W związku z tym odbiorcy mogą spodziewać się opowieści o totalitarnym świecie, gdzie siła wyższa sprawuje całkowitą władzę nad życiem zwykłych ludzi. Za scenariusz odpowiedzialny jest Mattson Tomlin.

W Internecie krążą też pogłoski, iż zapowiedziana produkcja będzie niczym innym jak adaptacją filmową książki Rok 1984. Przeniesienie akcji sto lat później ma po prostu nadać większego znaczenia produkcji w czasach współczesnych. Z drugiej jednak strony twórcy zapowiedzieli, że nie zabraknie tu elementów, które widzowie mogli podziwiać m.in. w Matriksie czy Incepcji. W związku z tym możemy spodziewać się alternatywnej rzeczywistości lub sporo zabiegów, które zapewnią niejednoznaczny obraz historii. Warto też dodać, że książka Orwella doczekała się dwóch ekranizacji w 1956 i 1984 roku.

O czym zaś opowiada sama książka Rok 1984? Autor stworzył tę historię pod wpływem kontaktów z praktyczną stroną systemu stalinowskiego, z którym zetknął się po raz pierwszy w Hiszpanii. W antyutopii Orwella na mieszkańców Londynu z plakatów rozwieszonych po całym mieście łypie czerwona ręka z hasłem Wielki Brat patrzy. W tej rzeczywistości każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą. Ponadto dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, a miłość uchodzi za zbrodnię. Takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. To przerażająca wizja rzeczywistości, która przecież zawsze może powrócić.

Dajcie znać, czy film 2084 nawiązujący do Orwella to produkcja, którą chętnie zobaczycie? Tymczasem wszystkich, którzy nie mieli okazji zapoznać się z książką Rok 1984, odsyłamy tutaj.