Film Metro 2033

Film Metro 2033 to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Dmitrija Głuchowskiego. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele literatury science fiction i post-apokaliptycznych klimatów. Uniwersum stworzone przez pisarza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. W związku z tym wciąż rozrasta się dzięki inwencji innych pisarzy, jak i samych fanów. Teraz do kolekcji i międzynarodowej już „marki” dołącza pełnometrażowy film. Jesteście ciekawi, czego możecie się po nim spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Film Metro 2033

fot. facebook/Dmitrij Głuchowski

Film Metro 2033 – kilka słów o produkcji i fabule książki

O tym, że Metro 2033 doczeka się ekranizacji, fanów poinformował pisarz, udostępniając na jednym ze społecznościowych profilów plakat, zapowiadający produkcję. Widnieje na nim data 1 stycznia 2022 roku. W związku z tym fanom przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Nie mamy jednak wątpliwości, że będzie to pełne ekscytacji i cierpliwości oczekiwanie. Ponieważ efekt jest przecież tego wart. Poza tym wszystkim oczekującym czas umili popularna i doceniana gra Metro Exodus, oparta na powieściowych motywach. O czym zaś opowiada sama historia?

Głównym bohaterem powieści jest młody człowiek o imieniu Artem. To w jego ręce trafiają losy ostatnich ludzi na Ziemi. Ludzie, organizując świat na nowo, stworzyli w podziemiach tzw. stacje-państwa, konfederacje oraz organizacje handlowe. W związku z tym wraz z Artemem podróżujemy przez nową rzeczywistość i razem z nim ją poznajemy. Poza tym w publikacji nie brakuje dramatu i tajemnic. Ludzie, którzy pozostali na ziemi, stają się w książce odbiciem całego współczesnego społeczeństwa, a sama treść publikacji bezlitośnie ukazuje naszą naturę.

Niestety o samej produkcji filmowej nie wiemy na razie więcej. Jeśli tylko pojawią się nowe szczegóły, od razu was o nich poinformujemy. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczości Dmitrija Głuchowskiego, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Książkę Metro 2033 znajdziecie tutaj.

Natomiast inne powieści pisarza znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy! I koniecznie dajcie nam znać, czy czekacie na film Metro 2033.