Film o Skłodowskiej

Film o Skłodowskiej w polskich kinach pojawi się już 6 marca 2020 roku. W związku z tym dobrze jest sprawdzić, jaką książkową pozycję warto przeczytać przed filmową premierą. Poza tym sama produkcja została oparta na podstawie powieści graficznej pt. Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout, autorstwa Lauren Redniss. Niestety ta publikacja nie pojawiła się w naszym kraju. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Film o Skłodowskiej

Film o Skłodowskiej – zwiastun filmu, kilka słów o produkcji

Sam film przedstawia losy Marii Skłodowskiej-Curie, która właśnie przybywa do Paryża. Tu ma początek jej naukowa kariera. Tym samym Polka trafia na Sorbonię, gdzie próbuje udowodnić swoją wartość w świecie zdominowanym przez uprzywilejowanych mężczyzn. Poza tym bohaterka stawia także czoła krzywdzącym stereotypom .

Za reżyserię produkcji odpowiada Marjane Satrapi, natomiast scenariusz stworzył Jack Thorne, który ma już na koncie kilka adaptacji. To jemu widzowie na świecie zawdzięczają filmowe produkcje na podstawie książek, tj.: Mroczne materie czy Cudowny chłopak.

W roli Marii Skłodowskiej-Curie widzowie zobaczą Rosamund Pike, która związana jest z produkcjami Zaginiona dziewczyna czy Duma i uprzedzenie. W jej męża Pierre’a Curie, wcieli się Sam Riley. Znany widzom m.in. z produkcji W drodze. Poza tym na wielkim ekranie pojawią się również: Aneurina Barnarda, Jonathana Arisa, Simona Russella Beale’a, Richarda Pepple’a oraz Harriet Turnbull.

Jeśli chodzi o książkę, która traktuje o życiu i osiągnięciach polskiej noblistki, gorąco polecamy Wam Maria Skłodowska-Curie. Ponieważ znajdziecie tu opowieść obejmującą lata 1911– 1913, które były przełomowe w życiu uczonej. Jednocześnie akcja często cofa się i wraca do wydarzeń sprzed lat. W związku z tym pojawiają się retrospekcje z dzieciństwa. Tym samym pozwala to na pełne odkrycie i zrozumienie historii. Czytelnicy mają szansę poznać jej relacje z bliskimi oraz wielkimi uczonymi, również zasłużonymi w nauce i prowadzącymi z nią wspólne badania.

Przypominamy, że film o Skłodowskiej będzie dostępny w polskich kinach już od 6 marca bieżącego roku. Poniżej prezentujemy Wam zwiastun produkcji. Dajcie znać, czy wybierzecie się do kin.