Findus się wyprowadza

Findus się wyprowadza to książka autorstwa Svena Nordqvista, znanego i cenionego na całym świecie pisarza bajek dla dzieci. Na koncie ma mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień, związanych z literaturą dziecięcą, a jego opowieści wciąż zyskują kolejnych, młodych fanów. Tym samym z pewnością ucieszy ich wiadomość, że jedna z tych historii została zekranizowana i już niebawem będzie można ja zobaczyć także w wybranych, polskich kinach. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po tej produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Findus się wyprowadza

Kadr z zapowiedzi Findus sie wyprowadza, źródło youtube.com

Findus się wyprowadza – zwiastun oraz kilka słów o produkcji

Na początku warto tutaj wspomnieć, że sam film powstał w 2018 roku, w Niemczech. Za jego reżyserię odpowiedzialny jest Ali Samadi Ahadi. Obraz już od 31 lipca 2020 roku będzie wyświetlany w kilkunastu kinach w całej Polsce.

O czym opowiada sama historia? Jej bohaterami są kot Findus i jego opiekun, Pettson. Tym razem para przyjaciół staje przed nieoczekiwanymi wyzwaniami, jakie niesie za sobą dorastanie kociaka. Przygody zaczynają się niewinnie – Findus wyrasta ze swojego łóżka i potrzebuje nowego miejsca do spania. Jednak niebawem wpada na pomysł, że bycie większym to doskonała okazja, by się usamodzielnić. Tym samym decyduje, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyprowadzka od Pettsona. Czy uda się im dojść do porozumienia?

W książce nie brakuje wielu zabawnych sytuacji, ale autor nie zapomniał też o tym, by w tekście przemycić wiele ważnych i użytecznych treści dla najmłodszych. W związku z tym nie zabraknie życiowe mądrości, którymi Pettson dzieli się ze swoim kotem tak, by dziecko mogło je zapamiętać. Tym samym opowieść nie tylko bawi, ale także uczy. A filmowa ekranizacja spodoba się nie tylko najmłodszym, ale także ich rodzicom i opiekunom, ponieważ rozbawi was do łez.

Tutaj znajdziecie pełną listę miejsc, w których będziecie mogli obejrzeć film pt. Findus się wyprowadza. Natomiast wszystkich zainteresowanych książkową wersją, odsyłamy tutaj. Dajcie znać, czy przygody Findusa i Pattsona są znane Waszym dzieciom!