Oczekiwanie na nowy sezon Gry o tron trwa w najlepsze. Już niedługo obejrzymy pierwszy odcinek finalnego sezonu, a w najbliższych miesiącach dowiemy się tego, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie i będzie rządzić Westeros… Tymczasem, sami możemy wziąć udział w grze o tron. Dosłownie. 😉

Game of Thrones. Winter is Coming - oficjalna gra dla fanów serialu

źródło: got.gtarcade.com

Game of Thrones. Winter is Coming – oficjalna gra dla fanów serialu

Na licencji HBO powstała gra, która łączy w sobie elementy gry strategicznej i RPG. Gracze w świecie Westeros mogą stworzyć własny ród szlachecki, tym samym sami mogą się włączyć w polityczne i militarne rozgrywki świata, który znamy z serii Pieśń Lodu i Ognia oraz serialu Gra o tron. Gra Game of Thrones Winter is Comming została stworzona przez chińskie Yoozoo Games przy wsparciu Warner Bross i HBO.

Fabuła gry rozpoczyna się po egzekucji Neda Starka. Podobno w trakcie rozgrywki można trafić na mnóstwo postaci, które są znane wszystkim fanom serialu. Żeby wziąć udział w potyczce o Żelazny Tron, trzeba najpierw stworzyć własny ród szlachecki. Każdy gracz musi też postarać się o zasoby, których będzie mógł użyć w walce. Dlatego powinien zadbać o wyszkolenie wojska. To właśnie go użyje do tego, żeby zająć jak największy teren Westeros. Gracz ma też możliwość budowania i rozbudowywania własnej twierdzy.

Jak to w podobnych grach bywa, żeby wygrać, trzeba nie tylko odpowiednio planować, ale też zawiązywać sojusze. Gracze mogą je zawiązywać między sobą. Między sobą też mogą staczać bitwy. To dlatego, że gra umożliwia rozgrywkę w trybie wieloosobowym.

Twórcy starali się, żeby poszczególne miejsca jak najbardziej przypominały te, które fani dobrze znają z serialu.

Przyznajcie sami, że propozycja takiej zabawy jest bardzo kusząca. W ramach oczekiwania na zakończenie historii możemy wspólnie z innymi fanami stworzyć własną wersję wojny o władzę w Westeros. 😉

Zatem łapcie link do oficjalnej strony gry Game of Thrones Winter is Comming – jest tutaj. A ja mam dla Was trailer gry: