Książka

Zwiastun filmu o Thomasie Wolfie i Maxwellu Perkinsie po polsku!

Maxwell_Perkins_NYWTSŚwiatło dzienne ujrzy produkcja filmowa, opowiadająca o skomplikowanej relacji między pisarzem Thomasem Wolfem a redaktorem jego książek, Maxwellem Perkinsem, który na swoim koncie miał już odkrycie tak znakomitych twórców jak F. Scott Fitzgerald czy Ernest Hemingway. Co ciekawsze, film ma wejść do polskich kin już w tym miesiącu, dokładnie 22 lipca. Zaplanowano też wydanie polskiego przekładu książki Max Perkins: Editor of Genius, na podstawie której powstanie ekranizacja pod tytułem Genius, jednak premiera tego projektu nie jest jeszcze znana.

Genius opowiada historię pisarza i jego redaktora, których połączyła niekonwencjonalna przyjaźń. Thomas Wolf, posiadacz nadzwyczaj trudnej do okiełznania osobowości oraz właściciel niezwykłego talentu pisarskiego, na swojej drodze spotyka Maxwella Perkinsa. Gdy autor w ręce wydawcy składa swoją pierwszą powieść, ten ma już na koncie tytuł najbardziej uznanego  redaktora i wydawcy. Zderzenie dwóch, skrajnie różnych osobowości, przynosi efekty w postaci niezwykłej przyjaźni oraz pojawienia się na światowym rynku książki znakomitego twórcy.

Scenariuszem do filmu zajmie się John Logan, który poświęcił aż 20 lat na to, by zebrać wszystkie, potrzebne materiały do stworzenia tej niezwykłej produkcji. W tym czasie miał okazję zaznajomić się z listami, które pisał Perkins, oraz wyławiał najciekawsze informacje i fakty na temat życia redaktora i jego podopiecznych. Reżyserem ekranizacji jest Michael Grandage, natomiast w rolę głównych bohaterów wcielą się Colin Firth (Max Perkins) i Jude Law (Thomas Wolf). Obok nich ujrzymy również: Guya Pearcea (F. Scott Fitzgerald), Dominica Westa (Ernest Hemingway), Nicole Kidman (Aline Bernstein) oraz Laure Linney (Louise Saunders).

Przypominamy, że film Genius pojawi się w polskich kinach już 22 lipca. Tymczasem przedstawiamy wam zwiastun.