GRA HARRY POTTER

Nie, to nie jest ta gra, o której swego czasu było głośno i która miała być podobna do Pokémon Go i rozgrywać się w świecie rzeczywistym i być wyprodukowana przez Niantic. Tak, tak ta gra też powstanie, jednak pojawi się również zupełnie inna, związana ze światem Harrego i to RPG na urządzenia mobilne. Grę wyprodukuje Jam City, a będzie się ona rozgrywać w samym Hogwarcie! Właśnie pojawił się do niej trailer. Dzięki tej grze trafimy do Szkoły Magii i Czarodziejstwa jako uczniowie, będziemy chodzić na lekcje, poznawać zaklęcia i oczywiście czarować. Sprawdźcie, kiedy Gra Harry Potter: Hogwarts Mystery będzie miała swoją oficjalną premierę.

Nymphadora Tonks

Zródło: Pinterest

Gra Harry Potter: Hogwarts Mystery, czyli otrzymaliśmy list z Hogwartu

Jam City, firma specjalizująca się w produkcji gier, w zeszłym roku podpisała umowę licencyjną z Warner Bros, aby ta gra, której trailer widzicie poniżej, mogła ujrzeć światło dzienne. To z pewnością będzie prawdziwa gratka dla fanów twórczości J. K. Rowling, dla których świat Harry’ego Pottera to wciąż jedno z ulubionych czytelniczych i filmowych miejsc na świecie.

Dzięki tej produkcji my także otrzymamy list do Hogwartu i pojawimy się w szkole jako uczniowie. Będziemy wykonywać różne questy, rozwiązywać zagadki i odkrywać tajemnice szkoły. Nie zabranie także questów związanych z nawiązywaniem przyjaźni, a nawet magicznych pojedynków z innymi uczniami.

W szkole nie spotkamy Harry’ego, Hermiony i Rona (w sumie szkoda), ponieważ akcja gry osadzona jest w czasie przed narodzinami tych bohaterów. Trafimy do okresu, kiedy do szkoły uczęszczali tacy czarodzieje jak Nymphadora Tonks (w filmie związana z profesorem Remusem Lupinem) i Bill Weasley – najstarszy z rodzeństwa . Szacuje się, że będą to lata 1984–1989.

Gra Harry Potter: Hogwarts Mystery na iOS i Android

Gra dedykowana jest na urządzenia z systemami iOS i Android, a jej premiera przewidziana jest na wiosnę tego roku. A już w dniach 26-28 stycznia gra będzie przedstawiona fanom, którzy pojawią się na Celebration of Harry Potter, wydarzeniu zlokalizowanym w parku Universal Orlando Resort (USA). Prawdopodobnie wtedy pojawią się pierwsze recenzje tej produkcji.

W tym roku będzie miała także premiera gry, o której już wspominałam, czyli Wizards Unite (gra twórców Pokémon Go), w której będzie można buszować po świecie rzeczywistym, zbierając punkty, broniąc lokalizacji i generalnie odkrywając otoczenie. Wszystko w klimacie z Harry’ego Pottera. Obie gry mają wspólny mianownik, podmiot: Portkey Games, czyli linię wydawniczą związaną z Warner Bros, oficjalnym właścicielem praw adaptacyjnych do serii J. K. Rowling.

 

Powiązane: MOŻNA JUŻ OBEJRZEĆ FILM O VOLDEMORCIE!

Ujawniono także, że trwają prace nad grą związaną ze światem Harry’ego Pottera, ale dedykowaną na konsole. Tak więc przed fanami słynnego czarodzieja i dodatkowo fanami gier naprawdę udany rok. 🙂

A jak Wam się podoba trailer do gry? Czekacie na list z Hogwartu?
Wszystkie dotychczas wydane książki ze świata Harry’ego Pottera znajdziecie tutaj>>