Gra na podstawie powieści Lema

Gra na podstawie powieści Lema to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele dobrych gier komputerowych, które wiążą się z science fiction. Prace nad projektem rozpoczęło nowe, niezależne studio Starward Industries. To właśnie oni narobili szumu, ogłaszając, że szykują grę komputerową, opartą na znanej powieści Stanisława Lema. A pierwsze efekty ich pracy odbiorcy powinni poznać już pod koniec tego roku. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Gra na podstawie powieści Lema

https://pl.wikipedia.org

Gra na podstawie powieści Lema – kilka szczegółów

Jak na razie producenci strzegą informacji o tym, na podstawie jakiego tytułu powstanie ich projekt. Znany jest za to fragment fabuły. Historia ma opowiadać o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej muszą zmierzyć się z nieoczekiwanym zagrożeniem. Tym samym śledztwo przerodzi się w walkę o przetrwanie, a sama fabuła ma również traktować o miejscu gatunku ludzkiego we Wszechświecie. Poza tym twórcy podrzucili jeszcze jedną podpowiedź. To grafika, promująca projekt. W związku z tym możemy przypuszczać, że chodzi tu o książkę pt. Niezwyciężony.

Jak zapowiadają twórcy gry, budżet projektu ma wynieść kilka milionów złotych. Tym samym klasyfikuje się on jako nieduża produkcja niezależna, jednak w pełni profesjonalna. Nad realizacją przedsięwzięcia pracuje zespół złożony z dziesięciu osób. W skład ekipy wchodzą twórcy, którzy wcześniej pracowali dla takich gigantów jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. Rozgrywka będzie przeznaczona dla jednej osoby. A w związku z tym gracz będzie odbierał i poznawał świat przedstawiony z perspektywy pierwszoosobowej. Poza tym wybory dokonywane przez rozgrywającego mają wpływać na przebieg i zakończenie całej historii. Warto tu jeszcze dodać, że oprawa gry zostanie wykonana w retro-futurystycznej konwencji. Tym samym gracze mogą spodziewać się w kształtach przedmiotów, dialogach i motywach postaci nawiązań do lat 50. i 60. Ponieważ to okres, w którym powstała książka.

Gra na podstawie powieści Lema ma już działającą wersję, jednak przed twórcami jeszcze wiele do zrobienia. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać do końca roku. Dajcie znać, czy czekacie na ten projekt z niecierpliwością!

Tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Stanisława Lema, odsyłamy tutaj.