Słońce też jest gwiazdą - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Słońce też jest gwiazdą już w kinach i to z pewnością ucieszy wszystkich wielbicieli książkowych ekranizacji. Poza tym bestsellerowa powieść Nicoli Yoon od kilku już dni jest też dostępna na polskim rynku w wersji z okładką filmową. To z kolei świetna informacja dla każdego czytelnika, który uwielbia filmowe wydania popularnych lektur. Film na podstawie wspomnianej książki w naszych kinach jest dostępny od 31 maja bieżącego roku. Obraz przypadnie do gustu każdemu, kto lubi kino młodzieżowe. Tym samym nie tylko młodsi, ale i starsi odbiorcy znajdą w prezentowanej dziś ekranizacji i książce coś dla siebie.

Słońce też jest gwiazdą - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Słońce też jest gwiazdą już w kinach – kilka informacji o filmie

Scenarzystką filmu została Tracy Oliver, która przyznaje, że praca nad najnowszym projektem dostarczyła jej dużo przyjemności. Oto co o nim sądzi:

Ta powieść błyskotliwie łączy wątek miłosny ze współczesnymi problemami. Cieszyłam się, że mogłam dać temu świetnemu, moim zdaniem, utworowi, szansę na ekranowe życie.

Za reżyserię zaś odpowiada Ry Russo-Young, która również na temat filmu ma do powiedzenia kilka ciekawych słów:

Gdy decyduję się robić film, szukam elementów, które wyróżniać go będą wśród innych. W tej historii ujął mnie szczególnie motyw pośpiechu, tykającego bezlitośnie zegara, presja, by w szybkim czasie podjąć ważne życiowe decyzje. Wychowałam się w Nowym Jorku, mieście pełnym zgiełku, w którym ciągle gdzieś się pędzi. Znaleźć tu miłość i nie stracić jej – to także moje doświadczenie. W dodatku jest tu temat emigracji, temat różnic często trudnych do przezwyciężenia, tak charakterystyczny i nieustannie aktualny w Nowym Jorku, gdzie spotyka się wiele kultur.

Poza tym w rolach głównych widzowie zobaczą Charlesa Meltona w roli Daniela i Yarę Shahidi jako Natashę. Ponadto obok nich wystąpił także ceniony i charakterystyczny aktor John Leguizamo, wcielający się w rolę prawnika od spraw emigracyjnych.

Słońce też jest gwiazdą już w kinach – kilka słów o książce

O czym opowiada zaś sama historia? Natasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Nowym Jorku. Tym samym tu ma swoje życie, chłopaka i przyjaciół. Ale rodzina dziewczyny przebywa w USA nielegalnie i wkrótce zostanie deportowana. W związku z tym Natasha jest zrozpaczona i wściekła na ojca. Bo to przez niego muszą wrócić na Karaiby. Jakby nieszczęść było mało, właśnie zdradził ją chłopak!

 Przyszłość jawi się w czarnych barwach. I wtedy zrządzenie losu, a może przeznaczenie, stawia na jej drodze Daniela. Czy można zakochać się w ciągu kilku godzin? Natasha uważa, że to niemożliwe. Zresztą, po co jej miłość, skoro niebawem znajdzie się w obcym kraju, wśród obcych ludzi.

Poniżej prezentujemy Wam zapowiedź filmu. Koniecznie dajcie znać, czy wybieracie się do kina lub, czy widzieliście już ekranizację! Natomiast tutaj znajdziecie książkę w wydaniu filmowym.