FantastykaFantasy

Harry Potter w Polsce już 20 lat – nowe wydanie!

Harry Potter w Polsce już 20 lat

Harry Potter w Polsce jest dostępny już od dwudziestu lat, dacie wiarę? Czas szybko płynie, jednak dobre historie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Dokładnie 10 kwietnia 2020 roku minęło dwadzieścia lat od pierwszego polskiego wydania książki pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny J. K. Rowling, która okazała się światowym hitem. I chociaż przygody młodych czarodziejów zostały już zakończone, ich historia wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kolejnych pokoleń czytelników. Seria o Harrym Potterze znalazła też odzwierciedlenie w światowej popkulturze. Ponadto doczekała się ekranizacji, a także gier czy strony internetowej pottermore, gdzie fani z całego świata mogą znaleźć mnóstwo zabaw, nawiązujących do magicznego świata z powieści.

Harry Potter w Polsce już 20 lat

Harry Potter w Polsce już 20 lat – nowe wydanie pierwszego tomu

Za polskie tłumaczenie serii o Harrym Potterze odpowiadał Andrzej Polkowski, który zmarł 5 września 2019 roku. To właśnie jemu czytelnicy w Polsce zawdzięczają brawurowe tłumaczenie nazw własnych w cyklu, dzięki czemu dziś możemy posługiwać się m.in. słynnym słowem „mugole”.

Poza tym z okazji okrągłej rocznicy wydawnictwo Media Rodzina szykuje nie lada gratkę dla wszystkich fanów serii. Ponieważ już od 1 lipca 2020 w sprzedaży pojawi się zupełnie nowa edycja pierwszego tomu pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Czytelnicy będą mogli nabyć pakiet złożony z czterech książek, które różnią się kolorem okładki, godłem domu oraz ilustracją ducha rezydenta. Ponadto odbiorcy znajdą tam mnóstwo ciekawostek o założycielach, opiekunach poszczególnych  domów, relikwiach, a także o Ceremonii Przydziału, pokoju wspólnym czy Pucharze Domów. Nie zabraknie też quizu o Hogwarcie. Natomiast za przepiękne, klimatyczne ilustracje odpowiada Levi Pinfold.

Tym samym jest to pakiet obowiązkowy w domowej biblioteczce każdego fana serii. Książki, o których mowa, znajdziecie tutaj. Przypominamy, że w sprzedaży będą dostępne od 1 lipca bieżącego roku.

Tymczasem chętnie poznamy Wasze wspomnienia, związane z pierwszym polskim wydaniem serii o Harrym Potterze. Książki z serii goszczą na Waszych półkach? Czy pamiętacie swoje odczucia, kiedy sięgnęliście po tę historię? Koniecznie dajcie nam znać!