Hashimoto to choroba autoimmunologiczna, która dotyka coraz większej ilości osób na całym świecie. Układ immunologiczny przy właściwym funkcjonowaniu zwalcza bakterie i wirusy. W przypadku tej grupy chorób organizm zwraca się przeciwko sobie i zaczyna atakować własne, zdrowe komórki. Najczęściej prowadzi także do zapalenia tarczycy oraz powiększenia gruczołu tarczowego, czyli tak zwanego wola.

Z Hashimoto obecnie zmaga się średnio, co trzecia kobieta na świecie. Przyczyny pojawienia się tej choroby nie są znane i jak dotąd nie udało się znaleźć na nią skutecznego leku. Jest jednak szereg skutecznych sposobów, które w prosty sposób pomogą radzić sobie z Hashimoto i dzięki temu żyć normalnie!

Hashimoto – jak radzić sobie z chorobą?

Dr Izabella Wentz jest farmaceutką i autorką dwóch poradników. Sama choruje na Hashimoto i to właśnie to skłoniło ją do napisania obu książek. Od najmłodszych lat interesowała się medycyną, głównie za sprawą swojej mamy dr Marty Nowosadzkiej. Kiedy w 2009 roku wykryto u niej Hashimoto postanowiła wprowadzić kilka zmian w swoim trybie życia. Opierała się przy tym na wszelkich dostępnych źródłach i coraz nowszych doniesieniach naukowych dotyczących choroby.

Podsumowaniem zebranych przez nią informacji stała się jej pierwsza książka – Zapalenie tarczycy Hashimoto. Dr Wentz opisuje w niej najnowsze odkrycia i rekomendacje na temat postępowania przy chorobie. Przedstawia jej skutki, a także podaje sposoby, które pomogą sobie z nią radzić, tak aby nie wpaść w błędne koło nieprzyjemnych skutków. Ten poradnik odniósł na świecie ogromny sukces. Znalazł się nawet na liście bestsellerów New York Timesa. Dalsze doświadczenia w chorobie i sukces pierwszej książki popchnęły dr Izabellę Wentz to napisania kolejnej.

Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie ponownie porusza temat zmagania się z najpowszechniejszą przewlekłą chorobą autoimmunologiczną. Autorka po zdiagnozowaniu choroby rozpoczęła z nią walkę na własnych zasadach. Stworzyła w tym celu specjalną kurację opartą na wiedzy medycznej swojej mamy i na własnych doświadczeniach. W książce dr Wentz dzieli się nią z innymi. Poradnik podzielony jest na rozdziały, z których każdy to kolejny etap terapii. Autorka połączyła niekonwencjonalne metody leczenia z klasyczną medycyną. Dzięki temu podpowiada, jakie należy wprowadzać zmiany w codziennym życiu dotyczące nawyków i trybu życia. Daje także liczne wskazówki, jak współpracować z lekarzami, stomatologami oraz farmaceutami.

Dr Izabella Wentz jako jedna z pierwszych postanowiła zapoczątkować wprowadzanie zmian w codziennych nawykach. Jej kompleksowe podejście do Hashimoto pozwoli uzupełnić niedobory w organizmie, wyeliminować czynniki wyzwalające oraz doprowadzić do zatrzymania lub całkowicie wyleczyć się z choroby.

Ta książka to doskonały poradnik pomagający radzić sobie z Hashimoto. Tak, aby mimo choroby żyło się lepiej. Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie swoją premierę miała 13 września bieżącego roku. Możecie znaleźć ją na TaniaKsiazka.pl!