Joe Hill tworzy dla DC Comics

Joe Hill tworzy dla DC Comics zupełnie nową linię komiksowych horrorów. To bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich wielbicieli twórczości pisarza. Nikt dziś chyba nie ma wątpliwości, że Hill jest obecnie jednym z najlepszych specjalistów od współczesnej grozy. I trudno się temu dziwić, skoro jego ojcem jest mistrz gatunku, Stephen King. Jak się okazuje, Joe sprawdza się nie tylko w literaturze, ale również w komiksach. Tym samym warto tutaj wspomnieć, że ma on na koncie serię pt. Locke & Key. W związku z rosnącą popularnością pisarza zainteresowało się nim DC Comics. Hill został zaangażowany do nowego projektu studia, gdzie ma nadzorować prace nad komiksową linią, poświęconą horrorowi.

Joe Hill tworzy dla DC Comics

fot. Joe Hill Instagram

Joe Hill tworzy dla DC Comics – kilka słów od autora

Na temat najnowszego przedsięwzięcia pisarz wypowiedział się dla Entertainment Weekly:

Od zawsze uważałem się w pierwszej kolejności za pisarza komiksowego. Gdy zacząłem pisać komiksy, to niemal natychmiast poczułem, że odkryłem swój żywioł. To była forma pisania, którą lubiłem najbardziej. Kiedy pracowałem przy komiksach, czułem, że moje mocne strony zostały zmaksymalizowane, a rzeczy, z którymi zmagałem się jako pisarz, praktycznie zniknęły. Praca przy „Locke & Key” była jednym z najbardziej satysfakcjonujących twórczo doświadczeń w moim życiu. Powrót do ponownego pisania scenariuszy, współpraca z rysownikami, współpraca z innymi pisarzami – wszystko to jest niesamowicie ekscytujące.

Hill House Comics – tak brzmi nazwa nowej linii komiksowej, stworzonej przez pisarza. Pod tym szyldem światło dzienne ujrzy aż 5 mini serii komiksowych, utrzymanych w klimacie grozy i horroru. Do dwóch pozycji scenariusz napisze Joe Hill. Pierwsza z nich to Basketful of Heads, historia kobiety, która przy pomocy zabytkowego topora wikingów bierze krwawy odwet na porywaczach. Porywaczach, którzy są odpowiedzialni za uprowadzenie jej chłopaka. Druga historia nosi tytuł Plunge i opowiada o misji amerykańskiej ekipy ratowniczej, która zmierza w kierunku koła podbiegunowego. Tam muszą odnaleźć zaginiony statek badawczy, który znikł 40 lat temu. Jednak mimo upływu czasu załoga nie postarzała się nawet o dzień.

Joe Hill tworzy dla DC Comics – to nie koniec dobrych wiadomości

Joe Hill tworzy dla DC Comics

fot. Joe Hill Instagram

Pod logiem Hill House Comics pojawią się jeszcze trzy historie. Daphne Byrne, The Dollhouse Family i The Low, Low Woods. Pierwszy komiks opowiada o 14-letniej Daphne, która odkrywa, że w jej ciele zamieszkał demon, odpowiedzialny za zrujnowanie jej życia. Druga pozycja to historia 6-letniej Alice, która na urodziny dostaje od umierającej ciotki niezwykły domek dla lalek. Można bowiem do niego wejść i odwiedzić mieszkających w nim przyjaciół. Ostatni zaś tytuł ukaże losy małego górniczego miasteczka, w którym ludzie padają ofiarą plagi pozbawiającej ich wspomnień.

Poza tym czytelnicy mogą liczyć na jeszcze jedną historię. Na końcu każdego zeszytu będzie umieszczony fragment rysunkowej opowieści pt. Sea Dogs, stworzonej przez Joego Hilla. Tytuł ten ma opowiadać o walkach Stanów Zjednoczonych o niepodległość od Korony Brytyjskiej pod koniec XVIII wieku. Szalę zwycięstwa mogą przechylić trzy wilkołaki. Jednak najpierw trzeba wcielić je pomyślnie do armii.

Na koniec warto dodać, że linia Hill House Comics będzie publikowana pod marką DC Black Label. Pierwszy zeszyt, o którym wspomnieliśmy, pt. Basketful of Heads na amerykańskim rynku pojawi się już 30 października bieżącego roku.

Tutaj natomiast znajdziecie dotychczasową twórczość Joego Hilla.