Historia Lisey - kup na TaniaKsiazka.pl

Historia Lisey na ekranach bez wątpienia ucieszy wszystkich miłośników twórczości mistrza grozy i horrorów, Stephena Kinga. Tym samym to również świetna wiadomość dla każdego wielbiciela mrocznych seriali. Zgadza się, ekranizacja Historii Lisey przybierze formę miniserialu, a nad scenariuszem do produkcji będzie czuwał sam King. W związku z tym fani pisarza mogą być spokojni o zgodność serialowych wydarzeń z tym, co dzieje się w powieści. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Historia Lisey na ekranach – kilka słów o projekcie

Tym razem rozbudowę katalogu produkcji przewiduje firma Apple. Decyzja jest zrozumiała, zwłaszcza w świetle ostatniej popularności, jaką cieszą się seriale i filmy. Jeśli natomiast dodamy do tego sławne nazwisko pisarza oraz ekranizację jego powieści, sukces zdaje się murowany. Dzieje się tak przynajmniej w przypadku Stephena Kinga. Niemal wszystko, co okraszone jest jego nazwiskiem, staje się filmowym hitem. W związku z tym Apple na fali popularności takich produkcji wykupiło prawa do ekranizacji książki pt. Historia Lisey.

Miniserial ma liczyć osiem odcinków. Nad scenariuszem do całości będzie czuwał Stephen King. Natomiast w rolę głównej bohaterki ma wcielić się zdobywczyni Oscara i Złotych Globów Julianne Moore. Produkcją ekranizacji zajmie się J.J. Abrams i jego firmie Bad Robot Productions, natomiast stanowiska producentów wykonawczych zajmą: Moore, King, Abrams i Ben Stephenson. Warto tutaj wspomnieć, że mistrz grozy, niegdyś w jednym z wywiadów wspomniał, że Historia Lisey to jego ulubiona powieść i chętnie zobaczyłby jej ekranizację właśnie w formie serialu. Tym samym jego marzenie właśnie się spełnia. Kiedy serial będzie dostępny dla widzów? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

Historia Lisey na ekranach – opis fabuły

O czym zaś opowiada sama historia? Od śmierci męża Lisey Debusher Landon, Scotta, minęły właśnie dwa lata. Małżeństwo spędziło wspólnie 25 lat we wspaniałym związku, który spajało głębokie, chwilami wręcz przerażająco intymne uczucie. Ponieważ Scott był sławnym i nagradzanym pisarzem oraz autorem bestsellerów, ale także bardzo skomplikowanym człowiekiem. Zanim się pobrali, Lisey dowiedziała się od ukochanego o krwawych źródłach jego twórczości. Później zrozumiała, że było takie miejsce, do którego Scott zawsze wracał. Miejsce przerażające i zarazem kojące, które mogło pochłonąć go żywcem lub obdarować pomysłami i myślami, po to, by miał siłę dalej żyć. Tym samym nadszedł wreszcie czas, by to Lisey stawiła czoła demonom męża. W związku z tym kobieta udaje się do Boo`ya Moon. Porządkowanie dokumentów po zmarłym mężu przez wdowę, staje się podróżą w głąb mroku, w którym przebywał za życia Scott Landon.

Jeśli tylko dowiemy się, kiedy Historia Lisey na ekranach będzie dostępna dla odbiorców, od razu Was o tym poinformujemy. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką odsyłamy tutaj.