Makabryczna prawda i  ekscentryczna, znana już czytelnikom detektywka, która musi ją odkryć. To wszystko przyprawione garścią grozy i szczyptą niesamowitości od mistrza horroru. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać, aż złapię Holly, najnowszą powieść grozy Stephena Kinga. Książka pojawi się w księgarniach we wrześniu.

Holly Stephena Kinga fragment okładki książki

Holly Gibney – powrót lubianej bohaterki

Czytelnicy Kinga poznali Holly Gibney w serii z detektywem Billem Hodgesem (Pan Mercedes, Znalezione nie kradzione, Koniec warty). Autor wracał do tej bohaterki kilkakrotnie – w horrorze Outsider i noweli Jest krew. W opowiadaniu Holly pierwszy raz grała na fabularnych głównych skrzypcach. Teraz Stephen King wokół niej buduje całą historię i to widać po samym tytule jego najnowszej książki.

W tych starszych historiach Holly się zmienia, nabiera odwagi i pewności siebie — bohaterka dojrzewa. Jaką Holly spotka czytelnik w nowym horrorze? Na pewno będzie inna, niż zamknięta i nieśmiała Holly z Pana Mercedesa. Pewnie będzie jej bliżej do tej z Outsidera. Mam też przeczucie, że będzie dość podobna do Holly z Jest krew.

Holly Stephena Kinga okładka książki

Holly –  o czym będzie najnowszy horror Stephena Kinga?

Sama bohaterka jest w trudnym punkcie życia. Zmarła jej matka, z którą miała ciężką i bardzo skomplikowaną relację. A Peter – przyjaciel i partner Holly – choruje. Dlatego detektywka początkowo nie chce przyjąć nowego zlecenia, jakie wpłynęło do agencji Uczciwi Znalazcy. Do Holly zgłasza się matka zaginionej Penny Dahl. Jednak do rozpoczęcia poszukiwań śledczą zmusza niesamowita desperacja w głosie matki.

Prowadząc poszukiwania, trafa na dom, w którym mieszka starsze małżeństwo. Rodneyowie są profesorami na emeryturze i stwarzają pozór miłej, rozczulająco zakochanej w sobie pary staruszków. Jednak w czterech ścianach swojego pięknie utrzymanego domu skrywają tajemnicę, która mrozi krew w żyłach.

Holly Gibney trafi na ciężkiego i przebiegłego przeciwnika. Będzie musiała znaleźć sposób, żeby go zdemaskować i pokonać.

Najnowsza książka Stephena Kinga na półkach księgarń pojawi się już 5 września. Książkę możecie znaleźć tutaj: Holly, Stephen King. Podobno to nie będzie ostatnia książka z tą bohaterką.

 

Sprawdź też: