House of the Dragon - prequel Gry o tron

Po wielkim sukcesie serialu na podstawie cały czas niedokończonej serii Pieśń logu i ognia George’a R.R. Martina, nic dziwnego, że HBO nie chce definitywnie rezygnować z adaptacji tego świata fantasy. Już w przyszłym roku mają ruszyć zdjęcia do prequela Gry o tron, serialu House of the Dragon.

House of the Dragon - prequel Gry o tron

Prequel Gry o tron — co wiemy o House of the Dragon?

Już wiadomo, że fabuła serialu będzie miała miejsce niespełna 200 lat przed wydarzeniami z Gry o tronBędzie dotyczyła czasów, jakie Martin opisał w Ogniu i krwi, dwuczęściowej kroniki historycznej z czasów, gdy na tronie Siedmiu Królestw zasiadali władcy z dynastii Targaryenów.

Bohaterów poznamy u szczytu potęgi, jednak akcja będzie skupiać się na wewnętrznym konflikcie, znanym jako Taniec Smoków, który ostatecznie doprowadził do upadku smoczych władców.

Zarzewiem pierwszych podziałów stała decyzja króla Viserysa I, który namaszcza na następczynię córkę, Rhaenyrę. Księżniczka utrzymuje ten status nawet wtedy, gdy rodzi się jej przyrodni brat, co nie podoba się Alicent Hightower, macosze.

Ogień i krew cz. 1. - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kim będą główni bohaterowie?

Pierwszy sezon serialu ma zamknąć się w 10 odcinkach, a przy produkcji współpracuje George R.R. Martin. Znane są też charakterystyki głównych bohaterów House of the Dragon.

Król Viserys I w gruncie rzeczy jest dobrym człowiekiem, ale nie najlepszym królem. Za wszelką cenę stara się unikać konfliktów, ale osłabiają go problemy zdrowotne i nie udaje mu się zaradzić eskalacji sporu między jego żoną i córką.

Deamon Targaryen jest młodszym bratem króla. Jest porywczy, bywa okrutny, ale jest najlepszym wojownikiem swoich czasów. Nigdy nie dążył do tego, żeby zasiąść na tronie.

Rhaenyra to młoda kobieta, córka i jego następczyni. To buntowniczka, która sprzeciwia się zasadom i stąd wynika jej narastający konflikt z macochą. Jest stworzona do tego, żeby rządzić, ale samo to, że jest kobietą, od początku stawia ją na nieciekawej pozycji.

Alicent Hightower jest żoną króla, macochą Rhaenyry. Sprzeciwia się temu, żeby pasierbica zasiadła na tronie i powątpiewa w umiejętności męża.

Z kolei Corlys Velaryon jest mężem Rhaenyry. Sukces, jaki udało mu się osiągnąć, jest tylko jego zasługą. To doświadczymy marynarz, który zacznie marzyć o większej władzy.

Ogień i krew cz. 2. - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Na Twitterze pojawiły się też pierwsze grafiki koncepcyjne, szkice smoków:

Premiera serialu została przewidziana na 2022 rok. Jeżeli nie znacie jeszcze Ognia i krwi, to te kroniki historyczne możecie zajrzeć tutaj

Powiązany artykuł: