Serial Normalni ludzie

Serial Normalni ludzie to nic innego jak ekranizacja popularnej książki Sally Rooney, popularnej i cenionej pisarki młodego pokolenia. Autorka porusza w niej ważne kwestie, z jakimi mierzy się współczesna młodzież. Za swoją twórczość Rooney otrzymała Costa Book Award oraz została nominowana do Nagrody Bookera. A warto tutaj zaznaczyć, że to dopiero początek jej przygody z pisarskim światem! Nic więc dziwnego, że rosnąca popularność powieści pisarki w końcu zwróciła uwagę także świata filmowego. Tym samym odbiorcy mogą spodziewać się odcinkowej produkcji. Kiedy ta pojawi się w Polsce?

Serial Normalni ludzie

Kadr z zapowiedzi Normalni Ludzie, źródło youtube.com

Serial Normalni ludzie – znamy datę polskiej premiery

Produkcja w naszym kraju pojawi się na platformie HBO GO. Już 1 grudnia będą tam dostępne wszystkie odcinki (a jest ich łącznie 12). Tymczasem na antenie HBO emisja zaplanowana jest od 14 grudnia. W rolach głównych wystąpili Paul Mescal oraz Daisy Edgar-Jones. Poza tym obok nich pojawią się również m.in.: Sarah Greene, Aislín McGuckin i Desmond Eastwood. Za reżyserię produkcji odpowiedzialni są Lenny Abrahamson i Hettie Macdonald. Natomiast nad scenariuszem serialu pracowała sama autorka książki, Sally Rooney wraz z Alice Birch i Markiem O’Rowem.

Oto co na temat ekranizacji mówi sama pisarka:

Największym wyzwaniem związanym z adaptacją książki była próba pokazania w czytelny sposób wewnętrznego życia bohaterów poprzez ich zewnętrzne działania. W pewnym sensie „Normalni ludzie” to powieść o różnicach między zewnętrzną i wewnętrzną jaźnią bohaterów, więc musieliśmy znaleźć nowe sposoby na przedstawienie tych różnic na ekranie.

Głównymi bohaterami tej historii są Marianne i Connella, których drogi nieustająco krzyżują się ze sobą. Oboje szybko przekonują się, że młodzieńcza miłość potrafi być bardzo skomplikowana. A kiedy między nastolatkami zaczyna iskrzyć, oboje decydują się ukryć łączącą ich, niezwykłą więź przed rówieśnikami. Jak sobie poradzą z tym silnym uczuciem?

Dajcie znać, czy macie zamiar oglądać! Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką, odsyłam tutaj. Zdradźcie, czy ta powieść znalazła miejsce w waszych biblioteczkach.