7 ciekawych seriali na podstawie książek z HBO GO #zostanwdomu

Przyznajcie się, kto z Was przeklikuje się przez platformy streamingowe w poszukiwaniu filmów lub seriali, które warto obejrzeć? Im więcej możliwości, tym trudniej podjąć jakąś decyzję, prawda? Klikamy, scrollujemy, mija pół godziny, a nadal nic nie wybraliśmy…

7 ciekawych seriali na podstawie książek z HBO GO #zostanwdomu

7 ciekawych seriali na podstawie książek z HBO GO

Ostatnio pisałam Wam o filmach, ekranizacjach, które możecie obejrzeć na Netflixie. Dziś przejrzałam HBO GO, żeby wybrać najciekawsze seriale, które są adaptacjami książek. Bo możecie tam obejrzeć nie tylko kultową Grę o Tron, czy polski Ślepnąc od świateł. Wybrałam te nieco nowsze produkcje i oczywiście to subiektywna lista 😉.

Outsider na podstawie thrillera-horroru od Stephena Kinga

King jest chyba najchętniej ekranizowanym pisarzem. Co roku na postawie jego książek powstaje kilka filmów i seriali. Jednak Outsider to jedna z lepszych ekranizacji jego książek, jakie ostatnio widziałam. Jak to u Kinga, niezwykłe splata się z rzeczywistym, a bohaterowie to dość skomplikowane jednostki ze swoimi traumami.

W małym miasteczku zostają znalezione zmasakrowane zwłoki dziecka, a wszystkie ślady wskazują, że sprawcą zbrodni jest powszechnie ceniony Terry Maitland. Mimo tego, że mężczyzna ma żelazne alibi, zostaje oskarżony, a jego rodzina – jak to w małych społecznościach bywa – staje się ofiarą społecznego ostracyzmu. Detektyw Ralph Anderson dalej drąży sprawę, a im bardziej się w nią zagłębia, tym robi się mroczniej…

Cały sezon jest już dostępny. Z kolei książkę Kinga, na podstawie której powstała ta produkcja, znajdziecie tutaj.

Mroczne materie – serial fantasy na podstawie bestsellerowej serii Philipa Pullmana

Zorza polarna, pierwsza książka Pullmana z serii Mroczne materie, była już ekranizowana. Wystarczy wspomnieć choćby nagrodzony Oscarem za efekty specjalne film Złoty kompas z Nicole Kidman z 2007 roku.

Serial HBO GO jest świetny i z pewnością spodoba się fanom nie tylko książkowego oryginału. W tym świecie przenikają się magia, nauka i teologia. Dusza towarzyszy każdemu człowiekowi w postaci zwięrzęcia – dajmona. Sierota, Lyra Belacqua, wyrusza, żeby odnaleźć zaginionego przyjaciela. To będzie niebezpieczna podróż, podczas której dziewczynka dowie się wiele o sobie samej… To serial nie tylko dla starszych dzieci i młodzieży.

Pierwszy sezon w całości jest już do obejrzenia na HBO GO, z kolei książki z serii Mroczne materie znajdziecie w tym miejscu.

Spisek przeciwko Ameryce na podstawie powieści Philipa Rotha

Wyobraźcie sobie, że w 1940 roku w Stanach Zjednoczonych wybory prezydenckie zamiast Roosvelta wygrywa Charles A. Lindbergh, który jawnie wygłasza antysemickie poglądy. Nowy prezydent nawiązuje polityczną przyjaźń z Hitlerem i USA również postanawia zająć się „kwestią żydowską”.

To alternatywna wizja historii Ameryki widziana oczami amerykańskich Żydów, zwłaszcza oczami dorastającego chłopca.

W tym momencie są już dwa odcinki serialu, premiera kolejnych we wtorki. Książkę Rotha, która stała się podstawą serialu, możecie znaleźć tutaj.

Paragraf 22 – adaptacja wybitnej książki Josepha Hellera

II wojna światowa w oparach absurdu i czarnego humoru. Serial HBO świetnie oddaje niepowtarzalny klimat książki.

Amerykański lotnik stoi w obliczu bezsensowności wojny, w obliczu strachu przed bezsensowną śmiercią. Marzy o tym, by go uznano za niepoczytalnego, bo wtedy nie będzie musiał odbywać kolejnych misji, z których cześć lotników nigdy nie wraca. Wszyscy wokół głównego bohatera, z dowództwem włącznie, sprawiają wrażenie, jakby się mogli załapać na rzeczony paragraf…

Serial na HBO GO możesz obejrzeć w całości, z nowe wydanie książki Hellera możecie złapać tutaj.

Wielkie kłamstewka, produkcja inspirowana książką Liane Moriarty

W główne bohaterki wcielają się znane i bardzo zdolne aktorki m.in. Laura Dern i Reese Whiterspoon.

Trzy zupełnie różne kobiety poznają się, kiedy ich dzieci idą do tego samego przedszkola. Kłamstwa mogą być małe i wielkie. Każdy kłamie, zwłaszcza gdy w tle pojawia się zagadkowa śmierć.

Na HBO GO są już dwa sezonu serialu opartego na powieści Liane Moriarty, a książkę Wielkie kłamstewka możecie znaleźć tutaj.

Obsesja Eve, na bazie cyklu Luke’a Jenningsa

Kryminał z wątkiem szpiegowskim, w którym pierwsze skrzypce grają kobiece bohaterki? Proszę bardzo! Socjopatka, płatna zabójczyni i podążająca jej tropem agentka MI5. Między kobietami toczy się wciągająca i niebezpieczna gra, która wciąga bez reszty.

Na platformie możecie obejrzeć już dwa sezony serialu Obsesja Eva. W księgarniach znajdziecie dwie części serii: Kryptonim Villanelle i Jutra nie ma, obie są tutaj.

Pani Fletcher na podstawie książki Toma Perrotty

To opowieść pełna cierpkiego humoru. Bohaterką jest Eve, rozwódka po czterdziestce. Kobieta większość dorosłego życia poświęciła wychowaniu syna i gdy chłopak wyjeżdża na studia, Eve z jednej strony czuje pustkę, z drugiej zauważa, że w końcu odzyskała wolność.

Z kolei jej syna zaskakuje rzeczywistość życia na kampusie. Nic nie jest takie jak w filmach pełnych imprezowania i seksu. Niedojrzały chłopak nie potrafi zbudować prawdziwej relacji.

Możecie już obejrzeć cały sezon, a książka czeka do złapania w tym miejscu.

Oglądacie seriale na podstawie książek? Może chcecie jakieś polecić?

>> Powiązane artykuły:

Filmy na podstawie powieści, które obejrzysz na Netflixie