Filmy na podstawie powieści, które obejrzysz na Netflixie

Zostajecie w domach? Jeżeli tylko macie taką możliwość, warto zostać w domu i ograniczyć kontakty. W ostatnim czasie pojawia się mnóstwo zestawień pełnych pomysłów, jak spożytkować czas w domu. To pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi, zestawienia ciekawych kursów online itd. Nie dajmy się zwariować. Nasze dzieci nie muszą być cały czas zajęte, przecież największą kreatywność wyzwala stara dobra nuda, a my, dorośli, nie musimy być do bólu produktywni. A może by tak coś obejrzeć?

Filmy na podstawie powieści, które obejrzysz na Netflixie

Filmy na podstawie powieści, które obejrzysz na Netflix

Wybrałam dla Was kilka filmów na podstawie powieści, które aktualnie możecie obejrzeć na Netflixie.

Nie tylko dla dzieci

Most do Terabithii - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >

Most do Terabithii, ekranizacja powieści Katherine Paterson

Jess i Leslie to dwoje przyjaciół z ogromną wyobraźnią. Zabawa w lesie jest dla nich podróżą do fantastycznej krainy, Terabithii. To miejsce pełne stworzeń rodem z baśni. Most do Terabithii jest wzruszającą historią o przyjaźni, sile wyobraźni, o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie.

Nie tylko dla nastolatków

Seria O chłopcach Jenny Han - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >

Do wszystkich chłopców, których kochałam i P.S. Wciąż cię kocham – na podstawie serii O chłopcach Jenny Han

Te filmy to adaptacje dwóch powieści Jenny Han, których główną bohaterką jest Lara Jean Song. To pełne humoru opowieści o pierwszej miłości, która nie zawsze jest idealna. Jeżeli lubicie takie klimaty, to te produkcje Netflixa będą dla Was fajną rozrywką.

Da tych, co lubią się bać

Nie otwieraj oczu - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >

Nie otwieraj oczu, adaptacja powieści Josha Malermana

Na świecie pojawiło się coś. Nie wiadomo, co to jest, ale każdy, kto na to spojrzy, umiera. Pozostała tylko garstka ocalałych m.in. Malorie z dwójką małych dzieci chce dotrzeć do miejsca, w którym będą bezpieczni.

To trzymająca w napięciu historia o zabójczym wrogu, którego nie można nazwać, nie można określić, bo nie można go zobaczyć.

Dla wymagających Irlandczyk - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >

Irlandczyk na podstawie powieści Słyszałem, że malujesz domy… Charlesa Brandta (wyd. z 2019 ma już tytuł Irlandczyk)

Film o życiu Franka Sheerana, gangstera, zabójcy, postrachu w świecie mafii. To prawdziwa historia tytułowego Irlandczyka, którą Brandt spisał na podstawie rozmów z Sheeranem, już starszym i niezwykle samotnym, opuszczonym przez rodzinę człowiekiem.

Film Martina Scorsese w gwiazdorskiej obsadzie: Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci. Ten film to uczta kinomana.

Tamte dni, tamte noce na podstawie powieści Andre Acimana

Tamte dni, tamte noce - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >

Film został nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany. Włochy, upalne lato i miłość. To film o potrzebie bliskości. Elio spędza wakacje w zabytkowej willi, w atmosferze przepełnionej sztuką, historią i kulturą. Między dorastającym chłopcem, a Oliwierem (stypendystą, współpracującym z ojcem nastolatka) wywiązuje się romans.

A jakie filmy Wy polecacie?