Ekranizacje i adaptacje

„Immunitet” Remigiusza Mroza podbija półki bestsellerów! Wkrótce serial.

ImmunitetRewelacyjny Immunitet Mroza to dowód na to, że rynek polskich kryminałów ma się świetnie. Katarzyna Bonda, Marek Krajewski i Remigiusz Mróz to trójca współczesnej, polskiej literatury kryminalnej. Łączy ich nie tylko to, że piszą świetne książki w obrębie podobnych gatunków, ale także to, że każda ich kolejna książka trzyma poziom i wskakuje na półkę bestsellerów. Podobny los spotkał sierpniowy Immunitet Mroza, który jest doskonałą zapowiedzią dla zbliżającej się ekranizacji serii.

Immunitet – młody sędzia w kryminalnej aferze

Immunitet to kolejna sprawa kryminalna, z którą zmierzy się Joanna Chyłka. Tym razem, fala oskarżeń o zabójstwo trafia prosto na głowę bardzo młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Mężczyzna wydaje się oszołomiony i zszokowany, nie zna ofiary, nic go z nią nie łączy ale powoli rozpędza się machina, w której stawką może być jego świetna zapowiadająca się kariera i… wolność. Młody sędzia szuka ratunku u dawnej koleżanki ze studiów – Joanny Chyłki. Czy kobieta będzie w stanie mu pomóc? Sama ma na głowie kilka poważnych problemów, które powoli ciągną ją w dół. Doskonała fabuła, idealnie wpisująca się w mroki i chłód zbliżającej się jesieni i współczesnego zamieszania wokół instytucji Trybunału Konstytucyjnego.

Chyłka na ekranie

Niedawno Remigiusz Mróz zdradził, że jego słynna seria kryminalna z prawniczką Joanna Chyłką doczeka się adaptacji telewizyjnej. Na razie wszelkie szczegóły dotyczące projektu są owiane ścisłą tajemnicą. Wiadomo jedynie, że taka ekranizacja jest w planach.

Młody prawnik z serią książek na koncie

Remigiusz Mróz to pisarz, który odniósł niebywały sukces. Młody prawnik, zafascynowany prozą Stiega Larssona, napisał serię kryminałów, które podbiły polski rynek wydawniczy. Piszę jedną książkę na miesiąc i ku uciesze fanów nic nie wskazuje na to, żeby machina zatytułowana: Mróz miała wkrótce się zatrzymać. Pisarz doskonale zna środowisko prawnicze, w obrębie którego poruszają się jego bohaterowie. Dzięki temu potrafi oddać jego specyfikę, naszkicować wyrazistych bohaterów i wpędzić nas w fikcyjną, ale jakże realistyczną intrygę.

Immunitet to 4-ta odsłona serii kryminalnej z bohaterką Joanną Chyłką. Wcześniejsze tytuły to: Kasacja, Zaginięcie i Rewizja.