Inspirujące biografie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Interesują Was książki biograficzne? Poszukujecie niezwykłych historii, które napisało samo życie i nietuzinkowych bohaterów? W związku z tym koniecznie sprawdźcie inspirujące biografie, które natchną was do przemyśleń, a jednocześnie skłonią do działania. Prezentowane dziś tytuły mogą okazać się katalizatorami zmian w waszym życiu. Ponieważ postaci, o których w nich mowa mają na koncie mnóstwo sukcesów na poszczególnych polach. Teraz część z nich przemyśleniami i drogą do sukcesu, a także towarzyszącymi im porażkami i upadkami, dzieli się z odbiorcami. W innych propozycjach znajdziecie dociekliwych dziennikarzy i reporterów, którzy docierali do nieznanych faktów na temat wybitnych postaci. Ponieważ jak wiadomo, w życiu nie zawsze rzeczy idą po naszej myśli, a ogromny sukces, widoczny dla innych, to tylko wierzchołek góry, którą trzeba pokonać, by znaleźć się na jej szczycie.

Inspirujące biografie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Inspirujące biografie – to trzeba mieć na półce!

Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet - kup na TaniaKsiazka.pl

Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet Zofia Turowska

To najbardziej szczery i dokładny portret Agnieszki Osieckiej, jaki do tej pory ujrzał światło dzienne. Czytelnicy nie zjadą tu jednak typowej biografii. Mogą za to liczyć na wspomnienia przyjaciółek artystki, fragmenty jej pamiętników, czy opowiadań i wierszy. Ponadto nie zabraknie tu również archiwalnych zdjęć, których autorką jest sama Osiecka.

Książka już dostępna.

Głos. Wojciech Mann - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską Katarzyna Kubisiowska, Wojciech Mann

Wojciech Mann to nietuzinkowa osobowość i jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej telewizji i radia. Dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog, twórca tekstów do piosenek. Charakterystyczny, pogodny, szanowany i lubiany przez Polaków. Teraz czytelnicy mają okazję poznać go znacznie bliżej i spojrzeć na otaczającą rzeczywistość przez pryzmat jego wypowiedzi.

Książka już dostępna.

Inspirujące biografie – kup na TaniaKsiazka.pl

Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy Katarzyna Olkowicz, Piotr Baran

Nieprzeciętna osobowość, multiinstrumentalista, wybitny artysta – taki był Andrzej Zaucha. W tej książce czytelnicy znajdą wspomnienia przyjaciół, artystów, rodziny, a także tych, którzy dzisiaj inspirują się twórczością Zauchy. Tutaj fakty przeplatają się z muzyką, tworząc portret niezwykłego artysty i człowieka.

Książka już dostępna.

Inspirujące biografie – sprawdź na TaniaKsiazka.plTyrmand. Pisarz o białych oczach Marcel Woźniak

Jak wyglądało życie jednego z najbardziej popularnych polskich pisarzy? Okazuje się, że jego historia mogłaby stać się scenariuszem do filmu akcji. Biografia Tyrmanda pełna jest niepowtarzalnych postaci i przygód. W związku z tym czytelnicy znajda tu opowieści o znikających dokumentach, jazzie, mrocznej Warszawie, zaginionym grobie i wyjątkowej tabliczce na środku niewielkiej wyspy na Oceanie Spokojnym.

Książka już dostępna.

Audrey Hepburn - kup na TaniaKsiazka.pl

Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji Sean Hepburn Ferrer

Biografia warta zainteresowania każdego fana aktorki, ponieważ napisał ją sam syn Audrey Hepburn! Czytelnicy znajdą tu opowieść o ikonie kina, która wykorzystała swoją sławę, by pomóc biednym i pokrzywdzonym. Ponadto książka zawiera również blisko 300 unikatowych zdjęć z prywatnych archiwów rodziny aktorki oraz reprodukcje kilku jej obrazów. Aktorka nigdy nie napisała autobiografii, ponieważ uważała, że jej życie jest zbyt zwyczajne. Tymczasem jej syn udowadnia, jak bardzo się myliła.

Książka już dostępna.

Wszystkie korony Ewy Wachowicz - kup na TaniaKsiazka.pl

Wszystkie korony Ewy Wachowicz Ewa Wachowicz, Marek Bartosik

Ewę Wachowicz kojarzą niemal wszyscy Polacy – i to nie tylko z tytułu Miss Polonia. Obecnie to rozpoznawalna i ciesząca się ogromną sympatią widzów prezenterka telewizyjna, z własnym programem kulinarnym. Z Ewą gotuje już niemal cały kraj. Ta autobiografia to jedyna szansa, by dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Czegoś, czego nie przeczytacie w wywiadach i nie zobaczycie w telewizji, ponieważ skutecznie strzeże swojej prywatności. Warto zatem sprawdzić, co zdecydowała się zdradzić w tej książce.

Książka już dostępna.

Tyszkiewicz. Portret damy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Beata Tyszkiewicz. Portret damy Beata Tyszkiewicz

W tej biografii czytelnicy spojrzą na Beatę Tyszkiewicz oczami innych. O damie polskiego kina i teatru wypowiadają się m.in.: Daniel Olbrychski, Juliusz Machulski, Hanna Bakuła czy Iwona Pavlovič. A każde z nich zdradza nieznane dotąd fakty i wydarzenia z życia artystki. Ponadto nie zabraknie tu również rozmów z nieznajomymi, którzy rzucą znacznie więcej światła na portret Tyszkiewicz.

Książka już dostępna.

Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej - kup na TaniaKsiazka.pl

Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej Maria Stachurska

To pierwsza, tak dokładna i pełna biografia położnej z Auschwitz-Birkenau. W piekle obozu była przede wszystkim sobą – kochającą ludzi, dzieci, a nade wszystko Boga, skromną kobietą z łódzkich Bałut. Nie chciała pomników. Ponieważ jej nagrodą był krzyk zdrowego noworodka w momencie przyjścia na świat i szczęście na twarzy matki. Położnictwu poświęciła połowę życia. Drugą połowę, oddając rodzinie i czwórce dzieci.

Książka jest już dostępna.

Inspirujące biografie – zobacz na TaniaKsiazka.pl

Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu Barack Obama

Młody Barack, syna białej Amerykanki i czarnego Kenijczyka, był wychowywany w latach sześćdziesiątych XX wieku w białej rodzinie i kulturowym tyglu Hawajów. Tym samym postanowił on udać się w podróż śladami ojca, którego nie zdążył poznać. Dzięki temu dotarł aż do sedna jego afrykańskiej tożsamości. Ta książka to nic innego jak zapis tej niezwykłej podróży.

Książka już dostępna.