Ciekawostki o książkach

Instytut – nowy horror Stephena Kinga we wrześniu

Instytut - nowy horror Stephena Kinga we wrześniu

Na fanpage’u Wydawnictwa Albartos pojawiła się bardzo ciekawa informacja. Stephen King szykuje dla swoich czytelników nową książkę. Już we wrześniu swoją premierę będzie miał najnowszy horror mistrza gatunku – Instytut.

Instytut - nowy horror Stephena Kinga we wrześniu

Po rewelacyjnym Outsiderze i zbierającym różne recenzje Uniesieniu, które pojawiły się na półkach księgarń w zeszłym roku, Stephen King wraca do klimatu ze swoich starszych, kultowych już powieści takich jak Podpalaczka czy To. To właśnie dzięki takim historiom autor rozkochał w swoich książkach wielką rzeszę czytelników. Jesteście ciekawi tego, co opowie tym razem?

Instytut – nowy horror Stephena Kinga

Instytut - nowy horror Stephena Kinga we wrześniu

źródło: stephenking.com

Rodzice 12 -letniego Luke’a Ellisa zostają brutalnie zamordowani, a chłopiec zostaje porwany. To wszystko stało się w środku nocy, w czasie zaledwie dwóch minut. Gdy chłopiec się budzi, okazuje się, że jest w dziwnym miejscu. Pomieszczenie, w którym go zamknięto, do złudzenia przypomina jego pokój, jednak nim nie jest. Okazuje się, że Luke’a zabrano do tajemniczego Instytutu, a razem z nim przebywają tam też inne dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. Wszystkie łączy jedno – mają nietypowe zdolności takie jak telekineza i telepatia. Każde z nich, podobnie jak Luke, zostało porwane, a ich rodzice – zabici.

Personel Instytutu stara się wydobyć z dzieci ich zdolności, chcą ich użyć do własnych celów i nie ważne, jakie pozory starają się stwarzać, dzieci są więźniami. Gdy wszystko idzie dobrze – są nagradzane, gdy coś się nie udaje – brutalnie karane. Luke jest zrozpaczony i chce uciec, żeby uzyskać pomoc, jednak ucieczka z tego strasznego miejsca nie udała się jeszcze nikomu.

Sami przyznajcie, zapowiada się naprawdę ciekawie. Jak dla mnie, to nawet na tyle, że po Instytut miałabym ochotę sięgnąć nawet dziś, gdyby to tylko było możliwe. Tym bardziej że będzie co czytać, bo książka w oryginale ma mieć ponad 570 stron. 😉 Tymczasem, jeżeli lubicie się bać, to polecam Wam inne książki Stephena Kinga. Możecie je znaleźć tutaj.

Swoją amerykańską premierę nowa książka Stephena Kinga będzie miała 10 września. Podejrzewam, że niedługo później pojawi się jej polskie wydanie. Czy będziecie czekać na Instytut?