Najbardziej oczekiwane premiery 2019 roku

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku to pozycje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Nie zabraknie tu również rodzimych twórców. Jest kilka takich tytułów, na które odbiorcy czekają z ogromną niecierpliwością. Po pierwsze, dlatego że już same nazwiska autorów świadczą o tym, że będą to międzynarodowe hity. Po drugie, dlatego że część z tych pisarzy wydaje coś nowego po dłuższej przerwie. Tym samy trudno się dziwić zniecierpliwieniu i emocjom, jakie towarzyszą wyczekiwaniu na prezentowane dziś lektury. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak przedstawić wam najbardziej wyczekiwane książki 2019. Koniecznie dajcie nam znać, czy równie niecierpliwie czekacie na konkretne z wymienionych pozycji. A może są jakieś inne tytuły, których nie możecie się już doczekać, a nie zawarliśmy ich w naszym zestawieniu? Jesteśmy bardzo ciekawi waszych opinii!

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Kobiety Donalda Trumpa

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku! - Kobiety Donalda Trumpa - Sprawdź >>Jest to obszerna i prowokacyjna książka, która opisuje życiorysy kobiet z najbliższego otoczenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nina Burleigh opowiada o jego babci Elizabeth i matce Mary. Ponadto pisze także o żonach: Ivanie, Marli i Melanii oraz najstarszej córce Ivance, która odziedziczyła po ojcu smykałkę do interesów. Wspomina również o dwóch starszych siostrach Trumpa. Poza tym  znajdziecie tu również rozdział o jego często pomijanej córce Tiffany.

Autorka przedstawia podejście Donalda Trumpa do płci przeciwnej. Robi to przede wszystkim przez analizę życiorysów i pochodzenia kobiet, które wywarły wpływ na jedną z najpotężniejszych osób na świecie. Jak i tych, które wciąż ten wpływ wywierają.

Książka będzie dostępna w sprzedaży od 3 kwietnia 2019 roku.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Kołysanka z Auschwitz

Jest to historia inspirowana życiem Helene Hannemann. Tym samym to niezwykle wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej mrocznych okresów w historii świata.Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku! - Kołysanka z Auschwitz - Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Niemcy, 1943 rok. Helene Hannemann budzi swoje dzieci, aby zaczęły szykować się do szkoły. Jej mąż Johann niedawno stracił pracę i nie ma szans na nową ze względu na swoje romskie pochodzenie. Jednak zanim rodzina Hannemann rozpocznie kolejny dzień, ich codzienność przerywają mundurowi wysłani przez SS. Johann razem z pięciorgiem dzieci mają zostać zesłani do Auschwitz, ponieważ w ich żyłach płynie romska krew. Helene jest czystej krwi Niemką i z tego powodu może zostać, a mimo to dobrowolnie postanawia opuścić dom razem z najbliższymi. Tym samym wszyscy trafiają do nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Johann zostaje oddzielony od reszty rodziny. Helene, jako wyszkolona pielęgniarka, zostaje wyznaczona przez doktora Mengele do prowadzenia obozowego przedszkola. Nie ma złudzeń co do brutalnych zamiarów tego człowieka. Chce jednak dać tym małym niewinnym istotom, choć cząstkę nadziei oraz poczucie normalności.

Książka dostępna w sprzedaży od 13 marca 2019 roku.

Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie grindelwalda - kup na TaniaKsiazka.plNajbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie grindelwalda JK Rowling

Oczywiście tej pozycji nie mogło zabraknąć na naszej liście. Fani serii o Harrym Potterze mają sporo powodów do zadowolenia. Mimo że J. K. Rowling zapowiedziała, że nie ma zamiaru wracać i kontynuować przygód młodego czarodzieja, wciąż rozbudza wyobraźnię czytelników nowymi tytułami z magicznego uniwersum.

Odbiorcy w Polsce już 14 lutego 2019 roku będą mieli okazję zapoznać się z najnowszą książką Rowling.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Pierwsza osoba Richard Flanagan

Richard Flanagan, laureat Bookera oraz bestsellerowy twórca, po raz kolejny zaskakuje czytelników. Na ręcePierwsza osoba - zobacz na TaniaKsiazka.pl odbiorców składa niezwykle sensacyjną opowieść o młodym pisarzu. Bohater musi zmierzyć się z niecodziennym zadaniem, kiedy zgłasza się do niego Siegfried Heidl, najsłynniejszy oszust w dziejach Australii. Prosi on pisarza, aby ten stworzył jego biografię. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ bohater ma na to zaledwie 6 tygodni. Flanagan stworzył niezwykłą historię o życiu pisarza i życiu rodzinnym, materialnym i duchowym ubóstwie, miłości, rozpaczy i pożądaniu.

Książką będzie dostępna na polskim rynku od 28 lutego 2019 roku.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Becoming. Moja historia Michelle Obama

Becoming. Moja historia - sprawdź na TaniaKsiazka.plKtóż nie chciałby wiedzieć, jak wygląda życie u boku prezydenta Stanów Zjednoczonych? Jak to jest odnaleźć się w roli jego żony i matki jego dzieci, kiedy jest się ciągle pod ostrzałem kamer i aparatów fotograficznych? Tym samym każdy twój ruch jest bacznie śledzony, a najmniejsze potknięcie urasta to rangi światowego skandalu. Właśnie o takim życiu postanowiła opowiedzieć Michelle Obama. To zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej. Kobiety, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

W Polsce książka będzie dostępna od 14 lutego 2019 roku.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

To z pewnością pozycja, której ze zniecierpliwieniem oczekują miłośnicy filmu i tematów około filmowych. W Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej - kup na TaniaKsiazka.plzwiązku z tym prezentowany tytuł bez wątpienia zaspokoi ich ciekawość oraz przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi tekstów publicystycznych. Autorka opisuje m.in. mechanizmy przyznawania Oscarów, wpływ polityki na nagrodę, kreacje, przemówienia, losy statuetek czy wpadki.

Książka będzie dostępna w sprzedaży na naszym rynku od 14 lutego 2019 roku.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Jej portret Anna Niemczynow

Jej portret - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążka ta z pewnością zainteresuje wszystkie miłośniczki literatury kobiecej. Jej główną bohaterką jest Maja Preis, uchodząca za spełnioną kobietę. Ponieważ odniosła zawodowy sukces, ma wspaniałą rodzinę i piękny dom. Jednak w pogoni za inspiracją, znudzona życiem, wyrusza w samotną podróż. I właśnie podczas tej przygody, nieoczekiwanie spotyka miłość sprzed lat. Odżywają dawne wspomnienia i tęsknota za wyidealizowanym uczuciem. W związku z tym Maja staje przed trudnym wyborem. Jej serce rozpada się na milion kawałków, które próbuje pozbierać, aż w końcu nie ma już odwrotu.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Rozterki śmierci Jose SaramagoRozterki śmierci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To książka Jose Saramago, laureata Literackiej Nagrody Nobla. Tym samym trudno się dziwić, że tę pozycję ze zniecierpliwieniem czekają nie tylko czytelnicy, ale także krytycy. Historia opowiada o śmierci, która znienawidzona przez ludzkość i sfrustrowana, postanawia porzucić swoje zajęcie. Taki bohater daje autorowi pretekst  do rozważań przede wszystkim o życiu, miłości, sensie lub jego braku, naszego istnienia, czy o kondycji współczesnego człowieka.

Książka będzie dostępna w sprzedaży od 6 lutego 2019 roku.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Dzieci krwi i kości Tomi Adeyemi

Dzieci krwi i kości - zobacz na TaniaKsiazka.plNiegdyś kraina Orisza tętniła życiem i magiczną mocą, ale to już przeszłość. Teraz, pod rządami bezwzględnego władcy, magowie są ofiarami okrutnych prześladowań. Zlie straciła matkę, a jej lud wszelką nadzieję. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby pokonać monarchę, dziewczyna nie zamierza się poddać. W związku z tym z pomocą zbuntowanej księżniczki planuje przechytrzyć następcę tronu, który chce położyć kres istnieniu magii.

Książka będzie dostępna w sprzedaży od 14 lutego 2019 roku.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA Michelle McNamara

Książki o podobnej tematyce cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców na całym świecie. Obsesja zbrodni - kup na TaniaKsiazka.plMichelle McNamara, dziennikarka kryminalna, twórczyni popularnej strony internetowej TrueCrimeDiary.com, postanowiła dopaść brutalnego psychopatę. Nazwała go Golden State Killerem. W związku z tym przeczesała tysiące stron policyjnych kartotek, oglądnęła raporty z sekcji zwłok, rozmawiała z ofiarami gwałtów i ludźmi, którzy mogli być świadkami morderstw.

Dobra wiadomość jest taka, że książka jest już dostępna w sprzedaży.

Najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku – podsumowanie

Oprócz wymienionych wyżej tytułów, na liście najbardziej wyczekiwanych lektur możemy umieścić także kilka innych. Vox, feministyczną dystonię, gdzie kobiety mają prawo wypowiedzieć jedynie 100 słów dziennie. Książka będzie dostępna od 27 lutego 2019 roku. Serotonina autorstwa Michela Houellebecqa, który nie chce zdradzić zbyt wiele o nadchodzącej nowości. Premiera tytułu przewidywana jest na 15 maja 2019 roku. Wśród rodzimych pisarzy to Jakub Żulczyk intryguje podobną powściągliwością. Autor zapowiedział premierę nowej książki pt. Czarne słońce na jesień tego roku. I to jedyne informacje, jakimi do tej pory podzielił się z fanami. Miłośnicy kryminałów i twórczości Jo Nesbo mają także sporo powodów do zadowolenia. Powieść pt. Nóż najprawdopodobniej będzie dostępna w sprzedaży już od czerwca 2019 roku.

Nie mamy wątpliwości, że najbardziej wyczekiwane książki 2019 roku to tak naprawdę ruchoma lista, do której można dorzucać nowe pozycje niemal bez końca.

Tym samym z przyjemnością poznamy Wasze propozycje, których już nie możecie się doczekać.