Inwazja z Ganimedesa to pierwsze polskie wydanie książki, której autorami są Philip K. Dick oraz Ray Nelson. Premiera powieści na polskim rynku przewidywana jest na 13 marca 2018 roku. To bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury science fiction, której Dick jest niekwestionowanym mistrzem. W powieści, którą mamy przyjemność dziś zaprezentować, Czytelnicy znajdą wszystko to, za co kocha się twórczość tego autora. To połączenie elementów klasycznej prozy i fantastyki, z rozważaniami filozoficznymi oraz technologicznymi. Szukacie dobrej książki z gatunku science fiction? Trafiliście idealnie! Jeśli do tej pory niewiele słyszeliście o tym pisarzu, teraz macie doskonałą okazję, by poznać bliżej jego niepowtarzalny styl.

Inwazja z Ganimedesa - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Inwazja z Ganimedesa – karykatura czasów, w których żyjemy

Przybysze z Ganimedesa podbili Ziemię. Kosmici wyglądem odbiegają od stereotypowego obrazu zielonych ludków z wielkimi, czarnymi oczami. Te przypominają wielkie robaki. W dodatku mają zdolności telepatyczne. Szybko okazuje się, że ludzkość nie zamierza walczyć. Bez szczególnego oporu ogłosili kapitulację. Zaledwie garstka partyzantów podjęła walkę z okupantem.

Zdaje się, że szef Biura Badań Psychodelicznych odkrył sposób, w jaki można pokonać kosmitów. Mężczyzna stworzył urządzenie, które zniekształca rzeczywistość. A dzięki temu ludzie mogą wyrwać się spod telepatycznej władzy Ganimedejczyków. Jest jeden problem. Doktor Rudolph Balkani to wierny sługa najeźdźców. I nie ma zamiaru pozwolić na to, by wynalazek został użyty przeciwko nim. Czy ludzkość ma jeszcze jakieś szanse?

Książka pt. Inwazja z Ganimedesa nie należy do tych najbardziej znanych powieści Dicka. Ale jest ich znakomitą zapowiedzią. Właśnie w tej historii zahacza o tematy i tworzy sceny, do których później wielokrotnie wracał. Jest to również wizja świata, będąca czystą fantastyką dla czytelników z lat 60.. Współcześni odnajdą tu jednak karykaturalny obraz rzeczywistości, w której żyjemy.

Przypominamy, że powieść pt. Inwazja z Ganimedesa na polskim rynku, po raz pierwszy, pojawi się 13 marca bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom science fiction!