Ja, Orzeł - kup na TaniaKsiazka.pl

Ja, Orzeł. Z Kedywu do celi śmierci to książka, która ujrzała światło dzienne 19 lipca 2018 roku. To niezwykła historia odważnego człowieka, który zapisał się na kartach polskiej historii. Mowa tu o Witalisie Skorupko ps. Orzeł, starszym sierżancie Armii Krajowej, zastępcy dowódcy plutonu w akcji „Burza”. Wywiad z mężczyzną przeprowadziła Beata Sławińska, która ma już na koncie kilkadziesiąt rozmów z niezwykłymi bohaterami historii. Jeśli literatura faktu i czasy II Wojny Światowej należą do Waszych zainteresowań, koniecznie zapoznajcie się z tym tytułem. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Ja, Orzeł, czyli Witalis Skorupka i jego historia

W prezentowanej dziś książce Czytelnicy odnajdą relację żołnierza elitarnego Kedywu Armii Krajowej. Bohatera, któremu śmierć często zaglądała w oczy. Podczas jednej z brawurowych akcji zabił gestapowca, Krafta, szefa niemieckiej Policji Kryminalnej w Siedlcach. Kiedy Armia Czerwona wkroczyła na nasze tereny, został zatrzymany przez patrol NKWD. Zdołał jednak uciec, zabijając dwóch funkcjonariuszy sowieckiej bezpieki. W 1945 miał trochę mniej szczęścia. Postrzelony trafił w ręce Urzędu Bezpieczeństwa. W tzw. procesie kiblowym dostał karę śmierci, zamienioną później na dożywocie. W komunistycznych więzieniach spędził całe 8, ciężkich lat.

Dziś Witalis Skorupka ma 95 lat i w obszernym wywiadzie opowiada o tym, co przeżył. To historia niezwykłej odwagi. Opowieść o tym, jak poświęcał się, walczył i pracował dla Polski. Jest to również niezwykle poruszające świadectwo człowieka, Polaka, który mimo wielu dramatycznych chwil, zachował wiarę w Boga. Człowiek niezłomny, wyróżniający się nieugiętym patriotyzmem, siłą charakteru, niespożytą energią oraz pogodą ducha. Witalis Skorupka z pewnością jest bohaterem, od którego można wiele się nauczyć. Jest też człowiekiem, którego warto posłuchać i o którym powinno usłyszeć jak najwięcej osób.

Przypominamy, że książka pt. Ja, Orzeł. Z Kedywu do celi śmierci jest dostępna od 19 lipca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ten tytuł wszystkim miłośnikom literatury faktu i historii związanych z II wojną światową.