Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowości

Jak już z pewnością zauważyliście, Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Zatem warto rozejrzeć się za prezentami. Właśnie dlatego przygotowałam Wam zestawienie, w którym znajdziecie krótkie recenzje kilku książek dla maluchów, jakie ostatnio wpadły w moje ręce. Wszystkie przeczytaliśmy i przetestowaliśmy z moim 2,5 latkiem. 🙂

Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowości

Każda z tych książek ma sporo tekstu, ale jednocześnie jest bogato ilustrowane. Wszystkie świetnie sprawdziły jako wieczorne lektury do poduszki.

Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowości

Miś zwany Paddington Michael Bond

Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowościZ okazji 60. urodzin Paddingtona Wydawnictwo Znak wypuściło spod swoich skrzydeł nowe wydanie tej klasycznej już książki dla dzieci. Wydaje mi się też, że to pierwsze polskie wydanie tej opowieści z pokolorowanymi ilustracjami Peggy Fortnum. W książce Miś zwany Paddington znajdziemy 8 rozdziałów. Ja jednorazowo czytałam synkowi jeden z nich. Samego tekstu jest sporo, ale na prawie wszystkich stronach są ilustracje, które na czas czytania przyciągają uwagę malucha.

Ten sympatyczny niedźwiadek przypłynął do Londynu na gapę z najmroczniejszego zakątka Peru. Na dworcu poznaje rodzinę Brownów, która zabiera go do siebie. Paddington jest bardzo sympatyczny i dobrze wychowany, ale przydarza się mu mnóstwo niesamowitych i zabawnych historii. Miś wzbudza wielką sensację wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Miś zwany Paddington to zbiór ciekawych i zabawnych historii o przyjaźni i wspierającej się rodzinie. Ponadto książka jest pięknie wydana – ma twardą oprawę i nieco grubsze kartki, więc z ich przewracaniem poradzą sobie nawet młodsze, mniej sprawne paluszki.

Jeżeli Wasze maluchy są na tyle cierpliwe, że udaje im się już czytać dłuższe historie, to warto tę książkę kupić. Polecam ją też nieco starszym dzieciom do samodzielnego czytania.

Książkę Miś zwany Paddington Michaela Bonda możecie znaleźć w tym miejscu.

Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowości

Klasyka dla smyka Julian Tuwim i  Jan Brzechwa

Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowościUważam, że w każdym domu, w którym jest dziecko, powinno być też jakieś wydanie klasycznych wierszy dla dzieci Tuwima i Brzechwy. Maluchy od pokoleń uwielbiają te wesołe rymowanki. Dlatego jestem pewna, że większość z nas do tej pory zna przynajmniej fragmenty Lokomotywy czy Kaczki dziwaczki. Często były to pierwsze rymowanki, które zapamiętaliśmy i później koślawo recytowaliśmy przed zacnym gronem babć i cioć. 😉

Klasyka dla smyka to najbardziej znane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy zamknięte w kartonowej książeczce. Znajdziecie tam rymowanki takie jak wspomniana wyżej Lokomotywa i Kaczka Dziwaczka oraz Entliczek pentliczek, Samochwała, Okulary, Leń, czy Ptasie Radio. Ponadto książka jest bardzo kolorowa. Zdobią ją przepiękne ilustracje Anny Kaszuby-Dębskiej i Ewy Poklewskiej-Koziełło.

To świetny prezent dla maluchów i przedszkolaków.

Klasykę dla smyka możecie znaleźć w tym miejscu.

 

Reksio: Niezawodny przyjaciel i Zimowa przygoda Marii Szarf

Niezawodny przyjacielJakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowości i Zimowa przygoda Marii Szarf to dwie książki z serii Reksio Wydawnictwa Papilon (Publikat). Może dzieci teraz nie znają już Reksia. Ta kultowa animacja jest chyba coraz mniej popularna, a to wielka szkoda. Po te książki sięgnęłam z sentymentu za dzieciństwem i czasami, w których bajki w telewizji były tylko w czasie Wieczorynki.

Obie książki powstały na motywach scenariusza Lechosława Marszałka do kultowej animacji. Każda z nich zawiera ilustracje – podrasowane kadry z serialu autorstwa Heleny Filek-Marszałek.

Niezawodny przyjaciel to opowieść o tym, jak Adaś i jego kundelek altruistycznie pomagają zwierzakom ze schroniska. To opowieść, która uczy wrażliwości i empatii.

Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Recenzje nowościZ kolei Zimowa przygoda to historia wielkiej radości z powodu pierwszych dni zimy. Jest o tym, że podczas zabawy na lodzie trzeba bardzo uważać, a decyzję o wejściu na zamarźniętą sadzawkę trzeba podjąć odpowiedzialnie.

Obie książki są tak skonstruowane, że na jednej stronie mamy dużą ilustrację, a na stronie obok znajduje się tekst. Dzięki temu książki świetnie nadają się do tego, żeby czytać je maluchom do poduszki. Nieco starsze dzieci mogą je czytać samodzielnie, czemu sprzyja duża i przejrzysta czcionka.

Książkę Niezawodny przyjaciel znajdziecie tutaj, z kolei Zimowa przygoda jest w tym miejscu.

Wszystkie powyższe książki oceniam bardzo wysoko i jestem pewna, że świetnie się sprawdzą w roli mikołajkowych prezentów. Jeżeli szukacie więcej pomysłów, to zachęcam was do tego, żeby zajrzeć w to miejsce. Znajdziecie tam mikołajkowe propozycje dla dorosłych, nastolatków i dzieci wybrane przez ekipę księgarni TaniaKsiazka.pl.

Jakie książki dla maluchów na Mikołajki? Sprawdź w TaniaKsiazka.pl