Janusz Szostak w fabularnym debiucie – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Janusz Szostak to znany polski dziennikarz śledczy i reporter, który odpowiada m.in. za takie tytuły jak: Byłam dziewczyną mafii, Słowik czy Masa. Jak stałem się bestią. Od lat czytelnikom kojarzy się właśnie z literaturą faktu i wstrząsającymi reportażami o zaginionych czy ze świata mafii. Tym razem jednak postanowił spróbować sił w czymś zupełnie innym. W związku z tym od niedawna odbiorcy mają okazję sięgnąć po powieść fabularną spod pióra Szostaka, która nosi tytuł Otchłań grzechu. Powieść ta osadzona jest w nurcie mrocznych thrillerów i nie zabraknie w niej kryminalnych wątków. Ponadto przesycona jest ona zbrodnią, pożądaniem, nikczemnością, seksem oraz złem pod każdą niemal postacią.

Janusz Szostak w fabularnym debiucie – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Janusz Szostak w fabularnym debiucie – kilka słów od autora

Oto jak dziennikarz tłumaczy zmianę literackich gatunków, w których do tej pory się specjalizował:

„Otchłań grzechu” to nie jest chwila oddechu od dziennikarstwa śledczego. To początek drugiej, beletrystycznej ścieżki mojej aktywności literackiej. Po prostu nie chcę być zaszufladkowany. Chcę spróbować sił na innych polach literatury.

Wszystko wskazuje na to, że Szostak jest na dobrej drodze, ponieważ jego najnowsza książka już wzbudziła spore zainteresowanie wśród czytelników. O czym opowiada historia? Jej głównym bohaterem jest dziennikarz śledczy (a jakże!) Michał Rajski. Pewnego dnia trafia do niego zlecenie odnalezienia sprawców napadu i uprowadzenia wielkopolskiego biznesmena. Wszystkie tropy prowadzą bohatera do Gdańska. Ponadto reporter szybko trafia na trop przerażającej historii rodziny trójmiejskich jubilerów. W swoich szeregach mają oni piękną, ale i bezwzględną Izabellę, która prowadzi ich ku zagładzie.

Rajski, wiedziony swoim dziennikarskim obowiązkiem, rusza w pościg za prawdą. Już niebawem wspomnienia z przeszłości i splot dramatycznych wydarzeń sprawią, że na światło dzienne wyjdą kolejne, szokujące tajemnice. Są ludzie, którzy urodzili się po to, by czynić zło. I to właśnie ono doprowadzi także do ich upadku.

Jesteście ciekawi, jak Janusz Szostak poradził sobie w fabularnym debiucie? Koniecznie to sprawdźcie! I dajcie nam znać, co sądzicie o powieści Otchłań grzechu.