Jeden prequel Gry o tron to za mało

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już na początku kwietnia wystartują zdjęcia do serialu, który będzie prequelem Gry o tron. Wiemy już, że fabuła The House of Dragon skupi się na wydarzeniach poprzedzających te z Pieśni Logu i Ognia o prawie 200 lat. Niedawno sieć obiegła wiadomość, że to niejedyna produkcja ze świata smoczych królów i białych wędrowców.

Jeden prequel Gry o tron to za mało

Jeden prequel Gry o tron to za mało… w planach kolejny serial

Okazuje się, że we wczesnej fazie produkcji jest jeszcze jeden prequel Gry o tron, serial na podstawie książki Rycerz Siedmiu Królestw. Składają się na nią trzy minipowieści o Jaju i Dunku: Wędrowny rycerz, Zaprzysiężony miecz i Tajemniczy rycerz. 

Fabuła tych historii dotyczy wydarzeń, które rozgrywają się około 90 lat przed Grą o tron. To z jednej strony rycerskie, z drugiej nieco awanturnicze i pełne rubasznego humoru opowieści, w których nie brakuje dworskich intryg, rycerskich potyczek na turniejach oraz zhańbionych dam. Do tego dodajcie akcję osadzoną w Westeros, unoszącą się nad krainą smoczą magię oraz charakterystyczne dla Martina niespodziewane zwroty akcji.

Rycerz Siedmiu Królestw - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Młody Dunk, po śmierci swego rycerza, postanawia szukać sławy na turnieju rycerskim. Nie ma pojęcia, gdzie zaprowadzi go ta decyzja. Do tego dochodzi postać Jaja, przyjaciela Dunka, który pod niepozornym przydomkiem ukrywa bardzo dostojne imię oraz zapisane w nim dziedzictwo.

… i animacja

Serial o Dunku i Jaju to nie wszystko. Jak donosi Hollywood Reporter, HBO GO ma dodatkowo zamiar zrealizować animację osadzoną w świecie wykreowanym przez Martina. Na razie wiadomo o niej tylko tyle, że będzie pełna nagości, brutalności i krwawych scen. Nie wiemy też, w jakich czasach ta historia miałaby być osadzona.

Na pewno na to, aż któraś z tych produkcji trafi na ekrany, będziemy musieli sporo poczekać. Jak pokazał nam przykład anulowanego Bloodmoon, serialu, który miał podejmować m.in. wątek powstania białych wędrowców, niczego nie możemy być pewni.

Gra o tron to sztandarowy serial HBO. Od czasu jego zakończenia żadnej z nowych produkcji nie udało się pobić rekordów oglądalności. Nic dziwnego, że historie ze świata Siedmiu Królestw ponownie mają trafić na ekrany. W końcu producenci mają pewność, że nowe produkcje przyciągną znaczną część starych fanów. Z kolei, czy przypadną im do gustu, to już inna historia.

Pewne jest jedno: na efekty musimy poczekać. No ale w końcu od lat czekamy na Wichry zimy, zatem mamy wprawę 😉

Tymczasem zawsze możemy sięgnąć po książki. Te z serii Pieśń Lodu i Ognia możecie znaleźć w tym miejscu.

Przeczytaj też: