Jedna z najlepszych książek 2017 roku

Małe ogniska to niewątpliwie tytuł, o którym było bardzo głośno za granicą w 2017 roku. Słowa uznania dla tej książki płynęły ze strony najważniejszym mediów, tytułów prasowych, serwisów recenzenckich oraz oczywiście od jury najróżniejszych konkursów literackich. To po prostu za oceanem był Tytuł 2017 Roku m.in. według People, The Washington Post, Entertainment Weekly, Audible, Goodreads. Sprawdźcie, o czym jest jedna z najlepszych książek 2017 roku, która wywołała taki zamęt i która w październiku trafi na polskie półki.

Jakby przyznanie wyróżnień w postaci Tytułów Roku przez najróżniejsze media i serwisy literackie jeszcze Was nie przekonały do tego, że warto sięgnąć po tę książkę, to dodam, że niedługo powstanie serial na jej podstawie. Głowne role zagrają: Reese Witherspoon i Kerry Washington!

Życie nauczyło ją, że coś tak ekspresywnego, jak pasja, choas czy ogień to bardzo niebezpieczne zjawiska. Łatwo mogą wymknąć się spod kontroli.

Jedna z najlepszych książek 2017, trochę o fabule

źródło: Venngage

Akcja książki rozgrywa się w Shaker Heights, miasteczku na przedmieściach Cleveland. Mała społeczność tworzy dosyć specyficzną i hermetyczną grupę mieszkańców. W miejscowości obowiązują ściśle określone zasady, a motto miasteczka brzmi: Charakter większości społeczności jest przypadkowy. Te najlepsze są zaplanowane. Zasady dotyczące, np. tego, jak mają wyglądać domy, czy jakie mają być kolory elewacji, są ściśle określone. Trawniki, śmietniki, wszystko to powinno być zaplanowane według określonego wzoru. Ucieleśnieniem wszystkich tych zasadach jest jedna z mieszkanek Shaker Heights: Elena Richardson. Miasteczko, jak i jego mieszkańcy wydają się bliscy ideałowi, a całość dla kogoś z zewnątrz może przypominać niemal sielski obrazek.

Jedna z najlepszych książek 2017 roku, której akcja dzieje się na amerykańskich przedmieściach

źródło: journaldesfemmes

Pewnego dnia do miasteczka przybywa z 15-letnią córką Mia Warren. Na początku Elena akceptuję Mię i nawet wynajmuje jej dom. Dzieci obydwu kobiet szybko się zaprzyjaźniają, a córka Mii Pearl staje się częstym gościem w domu Eleny. Jednak pewne wydarzenie w miasteczku sprawi, że różnice między kobietami staną się bardzo jaskrawe i wpłyną na życie ich rodzin w niewyobrażalny sposób.

Jedna z najlepszych książek 2017 roku o błędach, których życie nie zapomina

Małe ogniska to opowieść nie tylko o tym, jak sekrety z przeszłości mogą być ciężarem przez całe życie, to także opowieść o ludziach i błędach, które popełniają. Autorka nakreśliła w tej historii postacie, które nie są ani czarne, ani białe, są szare. Każda z nich popełnia błędy, każda ma swoje wzloty i upadki, dzięki czemu wszystko, o czym opowiada autorka, przypomina prawdziwe życie. Być może dlatego, ta książką zyskała aż tak ogromne uznanie, ponieważ pokazuje coś autentycznego.

Premiera książki w Polsce jest zaplanowana na 3 października. Już jeden tytuł autorki pojawił się u nas, to jej debiut z 2014 roku: Wszystko, czego wam nie powiedziałam. Gorąco Wam ją polecam!