Jerzy Pilch to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów. Dla wszystkich fanów jego twórczości mamy dobrą wiadomość. Pisarz planuje wydać nową powieść, która nosić będzie tytuł Portret młodej wenecjanki. Warto wspomnieć, że Pilch na koncie ma wiele prestiżowych nagród literackich, co bez wątpienia zapowiada kolejny hit w jego wykonaniu.

Jerzy Pilch i nowa powieść

Premiera książki będzie miała miejsce 3 lutego 2017 roku. Zaś sam autor na temat owej opowieści wypowiada się następująco:

Historie takie zdarzają się rzadko – raz, dwa, góra trzy razy za życia, ale zdarzają się każdemu. Tak, każdemu! Każdemu? Każdemu! No, chyba że ktoś zupełną jest klęską, katastrofą i zapaścią. Ale i wtedy się zdarzają.

Trzeba przyznać, że to dość osobliwy komentarz.

Portret młodej wenecjanki to przewrotna i bardzo dynamiczna opowieść. Głównym bohaterem jest historyk sztuki. Mężczyzna całe swoje życie poświęcił na obsesyjne poszukiwanie miłości. W końcu los się do niego uśmiecha i na drodze spotyka młodą i olśniewającą Pralinę Pralinowicz. Co dziwniejsze, kobieta jest niemal żywą kopią młodej kobiety z obrazu Albrechta Drera. Studiuje psychologię, jest niezwykle tajemnicza i wzbudza pewien niepokój. A ponadto przejawia również literacki talent.

Wkrótce jednak okazuje się, że burzliwy związek tej dwójki nie ma najmniejszych szans na przetrwanie. Trzeba tu odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: Czy kochankowie pragnęli tak naprawdę miłości, czy raczej marzyli o gwałtownym i efektownym rozstaniu?

Miłośnicy twórczości Pilcha znajdą w tej powieści wszystko, czym pisarz podbił ich serca. To mistrzowskie połączenie prozy beletrystycznej, dziennikarstwa, eseju oraz felietonu. Poza tym znajduje się tu również cała gama emocji, od smutku po radość od przerażenia do zachwytu.

Portret młodej wenecjanki możecie nabyć tutaj. Gorąco polecamy!