9788378856504Znacie powieść Przejście, której autorem jest Justin Cronin? Dzisiaj właśnie polecamy wam tę niezwykłą historię. Sam mistrz grozy, Stephen King wypowiedział się następująco o owej powieści:

Zacznij czytać tę książkę, a zapomnisz, że istnieje normalny świat.

Przekonajcie się sami!

Przejście do innego wymiaru?

W Kolorado, w tajnej amerykańskiej bazie trwają badania nad niezwykle rzadkim wirusem z boliwijskiej dżungli.  Dzięki niemu człowiek może zyskać niezwykłą siłę fizyczną oraz wydłużyć swoje życie. Jednak taka moc nie jest dostępna bez konsekwencji. Na skutek efektów ubocznych ludzie zaczynają przemieniać się w wampiry. Stworzenia, które wojsko chce wykorzystać do własnych planów, jako broń biologiczna.

Głównemu bohaterowi, agentowi FBI Bradowi Wolgastowi, zostaje powierzone zadanie. Musi on dostarczyć do tajnej bazy dwunastu skazańców, którzy zostaną wykorzystani w eksperymencie wszczepienia wirusa. Ostatnim etapem „Projektu Noe” jest zainfekowanie dziecka. Dlatego też Wolgast zawozi do Kolorado sześcioletnią Amy Harper Bellafonte, która została porzucona przez rodziców. Agent jednak zaczyna mieć wyrzuty sumienia, a między nim i dziewczynką zaczyna nawiązywać się silna więź. Dodatkowo na wolność wydostają się zarażeni wirusem, a kraj zaczyna borykać się z epidemią. Brad i Amy również uciekają. W końcu dochodzi do zakażenia całych Stanów Zjednoczonych.

W obliczu takiego obrotu sprawy Teksas i Kalifornia ogłaszają secesję. Po użyciu broni nuklearnej państwo przestaje istnieć. Ludzie, którym udało się ocaleć, kryją się przed wampirami w specjalnych koloniach kryjących się za murem oblanych światłem reflektorów. Dziewięćdziesiąt lat po całym zajściu u progu jednej z takich kolonii pojawia się tajemnicza, kilkunastoletnia dziewczynka – Amy. Wspólnota staje przed potężnym kryzysem. Kończą się im zasoby energetyczne. Grupa śmiałków rusza do Kolorado, gdzie niegdyś prowadzono eksperymenty, licząc na to, że uda się im znaleźć coś, co ocali ich gatunek.

Tutaj znajdziecie powieść Przejście autorstwa Justina Cronina. Serdecznie polecamy!