Kapitan Marvel - nowa ekranizacja komiksów w kinach!

Studio Marvel rozpieszcza swoich fanów. Od 8 marca w Polskich kinach można już obejrzeć kolejny film – Kapitan Marvel. Warto zwrócić uwagę na tę produkcję, bo to pierwsza ekranizacja komiksów z Filmowego Uniwersum Marvela z superbohaterką w roli głównej.

Kapitan Marvel - nowa ekranizacja komiksów w kinach!

Kapitan Marvel – nowa ekranizacja komiksów w kinach!

Kapitan Marvel - nowa ekranizacja komiksów w kinach!Historia Kapitan Marvel zaczyna się w latach 90. XX wieku. To czas, kiedy na Ziemię dociera galaktyczna wojna. Carol Danvers wraz z kilkorgiem sojuszników trafia w oko cyklonu. Ta podróż zmienia ją w jedną z największych bohaterek i to nie tyle Ziemi, ile wszechświata. Ten film jest historią o pochodzeniu tej superbohaterki, ale opowiedzianą na odwrót. Na stronie Disneya dedykowanej produkcji możemy przeczytać, że bohaterka posiada niezwykłe moce, jednak nie pamięta nic ze swojej przeszłości.

W tytułową rolę wcieliła się Brie Larson (znana m.in. z filmów Kong: Wyspa Czaszki, Pokój). W filmie zobaczymy też m.in. Samuela L. Jacksona (ponownie jako Nick Fury). Producenci zdradzają, że jego postać została rozwinięta i widzowie poznają kilka aspektów z  życia Fury’ego, o których wcześniej nie było mowy. Z kolei Jude Law zagra Skrulla – dowódcę Kree Starforce.

Postać, której został dedykowany ten film to bohaterka znana fanon komiksów z serii Ms. Marvel. Po raz pierwszy pojawiła się w komiksie w połowie lat 70. Przez lata w różnych komiksowych seriach pojawiała się jako: Binary, Warbird i właśnie Kaptain Marvel.

Nastoletnia Miss Marvel

Teraz w Polsce nakładem Wydawnictwa Egmont ukazuje się seria Ms. Marvel (w ramach Marvel Now i Marvel Now 2.o). Jednak komiksy opowiadają już o zupełnie innej postaci. Bohaterką jest Kamala Khan, nastolatka pochodzenia pakistańskiego. Jest zafascynowana superbohaterami, a zwłaszcza Kapitan Marvel. Gdy wskutek pewnego wydarzenia aktywują się niezwykłe moce Khan, ta przyjmuje przydomek swojej idolki – Miss Marvel i zaczyna wieść podwójne życie. Pozornie jest zwykłą nastolatką, która mierzy się z wszystkimi problemami wieku dorastania, jednak jej drugie oblicze to superbohaterka walcząca ze złem. Zainteresowanych komiksami z tej serii odsyłam w to miejsce.

Jeżeli wybierzecie się do kina na film Kapitan Marvel, to koniecznie dajcie nam znać, czy Wam się podobał. 😉

Poniżej zamieszczam trailer. Film zapowiada się ciekawie, prawda?