Komu zawdzięczacie miłość do książek? A może ta miłość narodziła się w Was bez udziału osób trzecich? U mnie wszystko zaczęło się od wycieczek do biblioteki, do której zabierała mnie moja siostra. 📖🧡 Kiedyś pewnie narzekała, że musi ciągać ze sobą gówniarę, ale dziś jest wdzięczna, bo zwraca jej się to z nawiązką, w książkach oczywiście.  A książka Klub czytelniczy dla samotnych serc opowiada właśnie o bibliotece i miłości do książek.

Kiedy tylko zobaczyłam okładkę tej książki, wiedziałam, że to coś dla mnie! A po lekturze wiem, że to książka dla każdego, kto kocha książki!

Klub czytelniczy dla samotnych serc

Jest to opowieść o tym, jak książki potrafią zmienić życie. O tym ile książki potrafią nam dać i jak łączą ludzi. I o tym, że potrafią posklejać połamane serca i być światełkiem w tunelu… Nawet wtedy kiedy wydaje się nam, że to światełko zgasło na zawsze i nie mamy szansy już nigdy go zobaczyć.

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Mamy tu dwójkę głównych bohaterów, których losy łączy biblioteka. Mukesz to starszy, nieśmiały Pan, który cierpi po odejściu żony. Nie umie pogodzić się z jej stratą i nie wie, jak ma zapełnić pustkę po niej i żyć dalej. Aleisha to młoda dziewczyna, której życie nie płynie beztrosko jak u innych nastolatek, ponieważ zamiast chodzić na randki i imprezy musi pracować i zajmować się chorą mamą. I pewnego dnia Mukesz przychodzi do biblioteki, w której pracuje Aleisha. Oni jeszcze nie wiedzą, że to krótkie i niezbyt udane spotkanie zapoczątkuje piękną przyjaźń i zmieni tak wiele.

Lista książek, która zmienia życie

Za sprawą tajemniczej listy książek i nastolatka i starszy pan zaczytają czytać! A każda kolejna powieść wypożyczona z biblioteki zmienia ich życie i nakleja plaster na zdruzgotane serca. Aleisha krok po kroku, wprowadza małe radości do życia Mukesza, nie mając pojęcia, że kiedyś i on wyciągnie do niej pomocną dłoń, kiedy będzie tego bardzo potrzebować.

To książka o przyjaźni i miłości. O pasji do książek, która odmienia życie. Pełna ciepła i radości, ale także smutku, łez i wzruszeń.

Morał jest jeden-książki łączą ludzi, pomagają inaczej spojrzeć na świat i są ucieczką od tego co boli i przeraża, bo dają, chociaż chwilowe wytchnienie kiedy wchodzimy do innego świata i chociaż na moment odrywamy się od tego co tu i teraz.

Cudowna i urocza książka-czytajcie!

Książkę dostaniecie TUTAJ >>

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
9/10

Fragment recenzji

To książka o przyjaźni i miłości. O pasji do książek, która odmienia życie. Pełna ciepła i radości, ale także smutku, łez i wzruszeń. Morał jest jeden-książki łączą ludzi, pomagają inaczej spojrzeć na świat i są ucieczką od tego co boli i przeraża, bo dają, chociaż chwilowe wytchnienie kiedy wchodzimy do innego świata i chociaż na moment odrywamy się od tego co tu i teraz.