Ciekawostki o książkach

Kolejny zwiastun Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć J.K Rowling

skamander 622

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy was, że J.K. Rowling zaangażowała się w prace nad scenariuszem do nowej ekranizacji jej powieści Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Wtedy też mieliście okazję obejrzeć pierwszy zwiastun. Tym razem mamy dla was dłuższy filmik, który zdradza nieco więcej szczegółów!

I tak poznajemy część obsady. W głównych rolach obok Eddiego Redmayne’a wystąpią również: Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Ezra Miller, Colin Farrell oraz Jon Voight. Pełen zwiastun został przedstawiony publiczności podczas gali MTV Movie Awards.

Głównego bohatera, Newta Scamandera, znają zapewne wszyscy fani cyklu o Harrym Potterze. Jest to autor podręcznika Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, z którego korzystali czarodzieje w pierwszych latach swojej nauki w Hogwarcie. Natomiast akcja filmu przenosi się 70 lat wcześniej od wydarzeń z głównej serii.

Są jeszcze dwie informacje, które z pewnością ucieszą wszystkich fanów twórczości J.K Rowling. Autorka wspomniała, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to pierwsza część magicznej trylogii, którą szykuje. Tak więc zapowiada się, że czytelnicy z powodzeniem będą mieli czym zapełnić tęsknotę za magicznym światem. Gdyby jeszcze tego było mało, to Rowling oznajmiła, że planuje publikację książki, w której wydarzenia dzieją się 19 lat po historii przedstawionej w ostatniej części Harrego Pottera. Tytuł tej powieści to Harry Potter i Przeklęte Dziecko – premiera zaplanowana jest wstępnie na 31 lipca 2016 roku. To z pewnością nie lada gratka dla wszystkich fanów.

Przypominamy, że film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć pojawi się w kinach 18 listopada 2016 roku. Za produkcję odpowiadają David Heyman oraz Steve Kloves i Lionel Wigram. Czekamy z niecierpliwością, a wy?