Wizards Unite

Wizards Unite jest już dostępna – taka informacja obiegła właśnie Internet. To z pewnością nie lada gratka dla wszystkich miłośników młodego czarodzieja i całego uniwersum, związanego z powieściami J. K. Rowling. Harry Potter: Wizards Unite to już kolejna gra studia Niantic, które odpowiada m.in. za takie rozgrywkowe hity jak Pokemon GO czy Ingress. Poza tym do produkcji o młodym czarodzieju włączyło się również całkiem nowo powstałe studio deweloperskie Porkey Games, powstałe na zlecenie Warner Bros. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po najnowszej produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Wizards Unite jest już dostępna – kilka szczegółów

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że gra przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Poza tym, podobnie jak poprzednicy, wykorzystuje tak zwaną rzeczywistość rozszerzoną. Dzięki tej technologii, przy pomocy wielu funkcji telefonów, gracze mają możliwość łączenia świata wirtualnego z rzeczywistym. W związku z tym wykorzystywane jest wiele technik, poczynając od GPS, camera tracking, żyroskopu a kończąc na kamerze. Tym samym, aby rozwinąć postać i dokonać postępu w grze, gracz musi eksplorować prawdziwy świat.

Fani serii J. K. Rowling zapewne już przeczuwają, czego mogą spodziewać się po rozgrywce. Jest ona osadzona dokładnie w świecie magii, który wykreowała pisarka. W związku z tym gracze mogą wcielić się w jednego z czarodziei słynnej szkoły magii. Poza tym na drodze rozgrywki użytkownicy będą mierzyć się z legendarnymi bestiami. A oprócz tego zadaniem gracza będzie odnajdowanie tajemniczych artefaktów, zwiększających umiejętności i siłę, oraz nauka zupełnie nowych czarów.

To oczywiście nie jedyne zalety gry Harry Potter: Wizards Unite. Twórcy projektu umożliwili graczom łączenie się w drużyny, by grać ze znajomymi ramię w ramię. Dzięki temu uczestnicy mogą wspólnie odkrywać prawdziwe dzielnice miasta, by razem zwalczać zło.

Wizards Unite

Wizards Unite jest obecnie dostępna w wersji beta dla Australii i Nowej Zelandii. Co oznacza, że jest jeszcze w fazie testowej. Tutaj znajdziecie stronę główną projektu.

Natomiast tutaj znajdziecie książki J. K Rowling, które stały się inspiracją dla gry. Poniżej zaś prezentujemy wam oficjalną zapowiedź rozgrywki. Koniecznie dajcie nam znać, czy czekacie już niecierpliwie na grę w naszym kraju.