Seria Cormoran Strike na TaniaKsiążka.pl

Czy znacie już serial Cormoran Strike na podstawie  kryminałów J. K. Rowling? Jeżeli nie, to pojawia się okazja, żeby go obejrzeć. Ta siedmioodcinkowa produkcja od 1 czerwca będzie dostępna na HBO GO, a już 2 czerwca o 21:00 pierwszy odcinek zostanie wyemitowany na Cinamax.

Serial Cormoran Strike. Książki z serii na TaniaKsiązka.pl

źródło: materiał prasowy HBO

Serial Cormoran Strike jest ekranizacją cyklu powieści kryminalnych J. K. Rowling, które pisarka napisała pod pseudonimem Robert Galbraith. Pierwsze trzy odcinki są adaptacją Wołania kukułki, kolejne dwie części zostały oparte na Jedwabniku, a ostatnie – na książce Żniwa zła.

J. K. Rowling czuwała and realizacją projektu jako producent wykonawczy. Pierwszy odcinek miał swoją premierę 27 sierpnia 2017 na BBC One, ostatni – 4 marca 2018.

Serial Cormoran Strike – o czym jest?

Tytułowy Cormoran Strike (w tej roli Tom Burke) jest prywatnym detektywem. To weteran wojenny, który wrócił z Afganistanu. Prowadzi w Londynie jednoosobowe biuro detektywistyczne. Ten pokiereszowany fizycznie i psychicznie mężczyzna ma niesamowitą intuicję i doświadczenie wojskowego śledczego. Rozwiązuje sprawy, z którymi nie poradziła sobie policja.

Genialna seria kryminałów

Czy znacie już kryminały z tej serii? J. K. Rowling przełamuje w nich stereotyp, o byciu pisarką książek dla dzieci, który przylgnął do niej po publikacji serii o Harrym Potterze. Dlatego kryminały o Cormoranie Strike’u opublikowała pod pseudonimem. Książki z serii zdobyły uznanie na całym świecie. Zaskakują zwrotami akcji i nie odstręczają zbyt makabrycznymi opisami.

Wołanie kukułki – pierwsza część cyklu dotyczy śledztwa w sprawie śmierci supermodelki Luli Landry. Jej ciało znaleziono pod jednym z londyńskich apartamentowców. Policja stwierdziła samobójstwo, jednak brat zmarłej w nie nie wierzy. Prosi o pomoc Cormorana Strike’a, dla którego sprawa staje się szansą powrotu do zawodu.

W kolejnej książce serii – Jedwabniku żona pisarza Owena Quine’a zleca detektywowi zbadanie zaginięcia męża. Strike ma sprowadzić pisarza do domu. Okazuje się jednak, że pisarz został brutalnie zamordowany. Jaki był motyw zabójcy i kto nim jest? Tego właśnie Strike będzie musiał się dowidzieć.

Żniwa zła – to trzecia część serii. Asystentka Cormorana Strike’a – Robin – dostaje makabryczną przesyłkę, w której znajduje ludzką nogę. Detektyw rozpoczyna śledztwo na własną rękę, bo ma przeczucie, że policja podąża fałszywym tropem. Zna cztery osoby, o których wie, że byłyby zdolne do takiej brutalności.

J. K. Rowling 23 marca 2018 powiadomiła swoich fanów na Twitterze, że ukończyła czwarty tom serii Lethal White. Niecierpliwie czekamy na publikację!

Wszystkie książki znajdziecie tutaj: Seria Cormoran Strike.

Powiązane:  Czwarty tom przygód Cormorana Strike już wkrótce?

Powiązane: Serial Rowling z Cormoranem Strikem na ekranach 27 sierpnia. Zobaczcie zwiastun

Jeżeli jesteście ciekawi tej produkcji, to poniżej znajdziecie zwiastun HBO. A może widzieliście już serial? Czytaliście książki? Jestem ciekawa waszych opinii. 🙂