SERIAL ROWLING

J. K. Rowling (pseudonim: Robert Galbraith) serią kryminalną z detektywem Cormoranem Strikem udowodniła, że jej wielomilionowy sukces literacki nie był przypadkiem. Ta autorka naprawdę potrafi pisać. Serial Rowling z Cormoranem Strikem, który rozpoczyna adaptacja pierwszej książki z serii, Wołanie Kukułki, debiutuje na BBC One jeszcze tego lata, a konkretnie 27 sierpnia. Moim zdaniem cykl kryminalny Rowling to mistrzostwo świata i jedne z najlepszych książek w gatunku. Sprawdźcie szczegóły dotyczące adaptacji i zobaczcie pierwszy zwiastun.

Cormoran Strike

źródło: Den of Geek

Muszę przyznać, że jestem ogromną fanką tej serii i wiadomość, że serial będzie miał premierę jeszcze w sierpniu, jest dla mnie niesamowicie ekscytująca. Autorka stworzyła w niej nieoczywistych, charyzmatycznych bohaterów, wplatając ich w wir skomplikowanej i mrocznej intrygi kryminalnej. Rolę humorzastego, ale niezwykle charyzmatycznego byłego weterana wojennego, byłego policjanta i detektywa Cormorana Strike’a wcielił się brytyjski aktor, Tom Burke, a rolę jego asystentki, Robin zagra również brytyjska aktorka, Holliday Grainger. Pierwsza emisja serialu będzie miała miejsce 27 sierpnia, o godzinie 21 na kanale BBC One.

Powiązane: EKRANIZACJA POWIEŚCI J K ROWLING – ZNAMY ODTWÓRCZYNIĘ GŁÓWNEJ ROLI!

Pakiet Wołanie kukułki, Jedwabnik, Żniwa zła - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Serial Rowling jeszcze w sierpniu

Premierowy odcinek serii zostanie wyświetlony 27 sierpnia, a następny już kolejnego dnia w poniedziałek, 28 sierpnia. Wiemy, że w sumie ukaże się 7. odcinków serialu, w tym trzy pierwsze poświęcone pierwszej części serii, a 4 kolejne (po dwa) następnym tomom: Jedwabnik i Żniwa zła.
Następne odcinki będą miały premierę już we wrześniu, dokładnie 3., 10. i 17. września. Jednym słowy dla fanów Rowling, kryminałów i humorzastych detektywów szykuje się wyśmienity początek jesieni.

Seria kryminalna, którą rozpoczyna Wołanie kukułki to książki wydane przez Rowling pod pseudonimem, Robert Galbraith. Autorka chciała oddzielić rozdział w swoim dorobku opowiadający o małoletnim czarodzieju, Harrym Potterze i rozpocząć zupełnie nowy, związany z mrocznym światem kryminału.

Serial Rowling z nietuzinkowym detektywem

Wołanie kukułkiBohater książek Rowling nie jest stereotypowym detektywem. Strike to weteran wojenny, z dużym ciężarem doświadczeń, ponurymi wspomnieniami z czasów wojny, jednocześnie syn znanego rockmana, były policjant, który pomieszkuje w swoim biurze detektywistycznym i właśnie rozstał się ze swoją długoletnią dziewczyną. Do tego nie jest mężczyzną szczególnie urodziwym, stracił na wojnie fragment nogi i jakby tego było mało nie dostaje prawie żadnych zleceń. Pewnego dnia z urzędu pracy przesyłają mu do pomocy asystentkę, Robin. Dziewczyna jest nie tylko piękna, ale ma także niesamowitą smykałkę detektywistyczną. Jednak Strike nie ma zamiaru wprowadzać jej w tajniki swojej pracy…

Wkrótce detektyw otrzymuje zlecenie przyjrzenia się bliżej śmierci znanej modelki, Luli Landry. Policja uznała, że to było samobójstwo, jednak zleceniodawca w to nie wierzy. Czy detektyw zaufa instynktowi Robin i pozwoli jej wziąć udział w rozwiązaniu tej zagadki?

Cormoran Strike – fantastyczna seria!

StrikeFantastyczna, wciągająca intryga, nietuzinkowi, niezwykle szczegółowo realistycznie nakreśleni bohaterowie i sprawa, której zakończenia nie można domyślić aż do ostatnich zapisanych słów. Jednym słowem mistrzostwo, mistrzostwo przez duże „M”.

Wkrótce ma się ukazać czwarty tom serii, zatytułowany Lethal White, na który z niecierpliwością czekam. Na razie data premiery tej części nie jest znana.

Wszystkie książki, które ukazały się do tej pory w serii Cormoran Strike, znajdziecie tutaj>>

Zobaczcie zwiastun: