sezon 8. GoT

Uwaga: Ten artykuł zawiera spoilery!

Ostatni, szósty odcinek Gry o tron oglądałam z przerwami. Niektóre sceny były tak straszne, szczególnie te za Murem, że musiałam na chwilę oderwać się od serialu, żeby nie oszaleć. 🙂 A ta ostatnia scena, kiedy Nocny Król zdobył smoka… mój Boże. Czy Wy też byliście przerażeni i zasmuceni? Alan Taylor, który jest „odpowiedzialny” za ostatni odcinek serialu twierdzi, że wielu ludzi spodziewało się takiego obrotu spraw. Spodziewało się? 🙂 Sprawdźcie, co czeka nas w finałowym odcinku 7. sezonu  Gry o tron i na jakim etapie jest sezon 8. GoT.

gra o tron 7. sezon

Sezon 7. z rekordami i sezon 8. GoT z 1,5 – godzinnymi odcinkami

7. sezon Gry o tron bije wszelkie rekordy i nie chodzi tylko i wyłącznie o wielomilionową widownię. Przed nami najdłuższy do tej pory, 80-minutowy odcinek serialu. Oczywiście pojawia się smutek, że to już koniec, szczególnie że w tym roku czekaliśmy na premierę serialu naprawdę długo (zwykle premiera była w kwietniu, tym razem w lipcu). Jednak dobre jest przynajmniej to, że producenci dają nam naprawdę solidny „kawałek” serialu, a w przyszłym 8. sezonie, odcinki będą jeszcze dłuższe (1,5 – godzinne). Ale wracając do tematu, zobaczcie poniżej najnowsze promo, (jeszcze nie zwiastun) ostatniego odcinka tego sezonu.

Widać na nim wyraźnie, że głównym „punktem programu” będzie spotkanie wszystkich stron konfliktu w Przystani Królewskiej. Nikt nikomu nie ufa, więc każdy bierze ze sobą swoje “wojska”. Daenerys zapowiedziała, że weźmie smoki, ale oprócz tego wzięła też Nieskalanych i wojowników Dothraki. Na promocyjnym video do finałowego odcinka widzimy wyraźnie także Tyriona, Varysa i Theona. Wszyscy mają niewesołe miny, a Jaime i Bronn patrzą na przybyłe wojska z miejskich murów.

gra o tronNa opublikowanym video widzimy także Ceresi, Jona Snowa i domyślamy się, że Jon zaprezentuje zebranym swoją “zdobycz” z ostatniej wyprawy za Mur – umarłego. Będzie chciał przekonać wszystkich, że największy wróg czeka za Murem i wojna z umarłymi obejmie wszystkie rody, bez wyjątku. Niewątpliwie finałowy odcinek szykuje się bardzo emocjonująco. Co tym razem przygotują dla nas producenci? Z pewnością zostawią nas na koniec z wielkim niedosytem i frustracją, że na kolejny sezon trzeba czekać kolejny rok…

Sezon 8. GoT – prace ruszą w październiku 

Tymczasem coraz więcej wiadomo o 8. finałowym sezonie Gry o tron. Kręcenie zdjęć do nowego sezonu będzie wznowione już w październiku. Tak naprawdę prace trwają już od jakiegoś czasu w Titanic Studios. Jednak w październiku ruszą zdjęcia “w terenie”. Jak zwykle będzie to Północna Irlandia, gdzie powstała duża część scen, które widzimy w serialu, szczególnie w ostatnim, opublikowanym odcinku 7. sezonu.

Poniżej ujęcia lokalizacji, które pojawiły się na Twitterze:

winterfell

źródło: watchersonthewall.com

Czekacie równie niecierpliwie na ostatni odcinek w tym sezonie? Oczywiście pojawi się też smutek, ale wszyscy wiemy, że na to, co dobre, warto poczekać.

Wszystkie, wydane do tej pory książki na podstawie, których powstał serial Gra o tron, znajdziecie tutaj. Oczywiście wszyscy z niecierpliwością czekamy także na najnowszą książkę R.R Martina, Wichry Zimy. Sprawdźcie, co do tej pory wiadomo o tej części>>>